کد خبر: 73375

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۰۱ - ۱۶:۳۶

استاندار مازندران:

شوراها فرصتی مناسب برای حضور بانوان است

استاندار ماندران، شوراها را فرصتی خوب برای حضور زنان در جامعه دانست و بر حضور بانوان در این عرصه تأکید کرد.

تیتر ۳: ربیع فلاح جلودار بعدازظهر دوشنبه در نشست با تشکل های و کارآفرینان با بیان اینکه حدود نیمی از جامعه بانوان هستند، افزود: در حال حاضر، بانوان حضور جدی در همه زمینه‌ها دارند که باید حضورشان نسبت به گذشته قاطع‌تر باشد.

 

استاندار مازندران شوراها را یک فرصت خوب برای حضور بانوان دانست و افزود: همواره در این زمینه بر حضور بانوان تأکید داشته‌ام چراکه حضور آنها مکمل بحث‌های جامعه خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه از ۲ هزار و ۱۵۰ دهیاری در سطح استان مازندران، ۱۵۶ بانوان ما دهیار هستند، افزود: از ۷ هزار و ۷۰۶ شورای شهر و روستا، میزان ۲۹۶ شورای زن روستایی و  ۱۹ شورای زن شهری هستند و ۱۲۰ خانم نیز مسئولین مالی و فنی دهیاری هستند و در مقایسه با آمار قبلی حضور بانوان کمی پررنگ‌تر از سابق شده اما انتظار ما بیشتر از این میزان است.

 

فلاح جلودار با بیان اینکه در قوانین و مقرارت، تفاوتی میان زنان و مردان وجود ندارد، افزود: اما بر این موضوع تأکید دارم که مناصب بانوان را در سطح ادارات با حساسیت دنبال کرده‌ایم.

 

استاندار مازندران با بیان اینکه هیچ کدام از شوراها، شهردار خانم معرفی نکرده‌اند، بر تقویت حضور زنان در شوراها تأکید کرد و افزود: باید فرهنگ پذیرش نقش حضور زنان در جامعه نهادینه گردد و در مواردی اقداماتی از سوی ما انجام شده اما با موانع محلی مواجه شدیم و باید از لحاظ اجتماعی موانع را بررسی کرد چراکه با این موضوع نمی‌توان دستوری برخورد کرد.

 

وی با تأکید بر اینکه برای توسعه باید نقش تشکل‌ها پررنگ شود، خاطرنشان شد: میزان تشکل‌های تشکیل شده در این دولت، حدود ۴۰۰ درصد نسبت به گذشته بیشتر بوده است.

 

فلاح جلودار با بیان اینکه بانوان در هر مدیریتی قرار گیرند، شفافیت، انضباط، پیگیری کار بسیار بیشتر خواهد شد، از اینکه در آن حدی که در شان منزلت بانوان است از آنها در مناصب مختلف استفاده نشد، اظهار تأسف و شرمندگی کرد.

 

وی با بیان اینکه بانوان بیشتر در تئوری خوب هستند و در قبولی کنکور سراسری تعداد بانوان بیشتر از مردان است، تأکید کرد: انتظار ما این است که بانوان خود را در عرصه‌هایی مانند استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان نشان دهند و اگر موردی وجود دارد  به ما منتقل کنند، ما انتقادپذیر هستیم.

 

استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران سه درصد بیشتر از استان‌های دیگر دارای فارغ التحصیل است، خواستار آن شد تعهد استان در ارتباط با اشتغال‌زایی و نقش بانوان پررنگ‌تر دیده شود چراکه نرخ بیکاری مازندران علی‌رغم همه کمبودها و آسیب‌ها، بر اساس مرکز آمار از تابستان گذشته تا تابستان اخیر از ۱۷.۸ به ۹.۵ رسیده و به سمت بهبود رفته است، هر چند مشکلاتی وجود دارد.

 

استاندار مازندران سه اولیت استان را در طی سال‌ها اخیر، اقتصاد مقاومتی و اشتغال و تولید، آسیب‌های اجتماعی و تکریم ارباب برشمرد./مهر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو