کد خبر: 3849

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۶ - ۵:۴۲

شهریه پیش دبستانی سال جدید اعلام شد

شرق پرس: مرضیه گرد در گفت‌وگو با تسنیم، در رابطه با تعیین شهریه مراکز پیش دبستانی اظهار داشت:‌ شهریه مراکز پیش دبستانی که ...

 

 

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: شهریه پیش دبستانی‌ها به صورت درصدی از شهریه مدارس ابتدایی غیردولتی است که این شهریه تا ۸۰ درصد شهریه ثابت مدرسه ابتدایی است.

شرق پرس: مرضیه گرد در گفت‌وگو با تسنیم، در رابطه با تعیین شهریه مراکز پیش دبستانی اظهار داشت:‌ شهریه مراکز پیش دبستانی که در ضمیمه مدارس ابتدایی غیر دولتی فعالیت می‌کنند توسط شورای تعیین نرخ شهریه هر شهرستان تعیین می‌شود که این شهریه تا ۸۰ درصد شهریه ثابت مدرسه ابتدایی است.

وی با اشاره به اینکه شهریه پیش‌دبستانی‌های غیر دولتی مستقل طبق الگوی تعیین شهریه محاسبه می‌شود، افزود: شورای نظارت در استان‌ها باید متناسب با شهریه مدارس ابتدایی شهریه مراکز پیش دبستانی‌ را اعلام کند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: پیش دبستانی‌ها در دو بخش تعریف می‌شوند که صدور مجوز آنها بر عهده ماست و تهیه محتوا و نحوه فعالیت آنها بر عهده معاونت آموزش ابتدایی است.
گرد ادامه داد: پیش دبستانی ماهیت غیردولتی دارد اما مدارس دولتی که درگذشته مجوز فعالیت پیش دبستانی را دریافت کرده‌اند، می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند ولی نه با عنوان مرکز پیش دبستانی دولتی چرا که این مراکز هزینه دریافت می کنند.

وی عنوان کرد: در مناطق محروم و دو زبانه باید شرایطی فراهم شود تا خانواده‌هایی که توان مالی ندارند به شکل خرید خدمات آموزشی از خدمات مراکز پیش دبستانی بهره‌مند شوند.

گرد گفت: تعداد دانش‌آموزان پیش دبستانی ۵۳۱ هزار نفر است که در ۱۵ هزار و ۹۹۴ مدرسه حضور دارند.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو