کد خبر: 4180

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۱۸ - ۷:۲۲

شهردار خلیل شهر: ۶۰ میلیارد ریال خسارت سیل به زیرساختها

به گزار ش شرق پرس, شهردار خلیل‌شهر در گفت‌وگو با  فارس با اشاره به بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر و خیابان‌های خلیل‌شهر، ...

 

 عبدالجواد رحمانی اظهار داشت: سیل اخیر در شرق مازندران ۶۰ میلیارد ریال به تجهیزات و زیرساخت‌های این شهر خسارت وارد کرد.

به گزار ش شرق پرس, شهردار خلیل‌شهر در گفت‌وگو با  فارس با اشاره به بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر و خیابان‌های خلیل‌شهر، اظهار داشت: رعایت ‌نشدن برخی نکات فنی در جداول و ساخت و ساز راه‌ها، سبب آبگرفتگی شدید برخی نقاط شد که تخریب دیوار تعدادی از منازل و خسارت به زیرساخت‌های عمومی را در پی داشت.

وی با تقدیر از زحمات اهالی و شورای اسلامی خلیل‌شهر بیان داشت: نیروهای خدمات‌رسان از همان ابتدا در محل حادثه حاضر شدند و به یاری آسیب‌دیدگان آمدند.

رحمانی با بیان اینکه بارش باران در مدت زمان کمتر از یک ساعت سبب جاری‌شدن آب روان در خیابان‌ها شد، افزود: در خیابان‌های امام خمینی(ره)، خیابان «چشم‌انداز» و بلوار امام رضا(ع) نیز به جز چند مورد آبگرفتگی، مشکل دیگری مشاهده نشد و با حضور مداوم و موثر نیروهای امدادی، خدمات لازم به حادثه‌دیدگان ارائه شد.

شهردار خلیل‌شهر با بیان اینکه از نخستین ساعات بارندگی، توسط شهردار و اعضای شورا، بازدیدهای متعددی از مناطق مختلف شهر انجام شد، خاطرنشان کرد: از تمامی محله‌های آسیب‌دیده شهر از جمله خیابان آیت‌الله رحمانی، خیابان امام خمینی (ره)، خیابان چشم‌انداز، جاده بین مزارع و سایر معابر سیل‌زده بازدید شد.

وی از قدیمی‌بودن راه‌ها و پل‌های ارتباطی محلات خبر داد و گفت: پل‌های ارتباطی بین محلات بسیار قدیمی هستند و جاری ‌شدن سیلاب سبب ریزش پل‌های «ملامحله»، «عموزادمحله» و «مالیکلا» شد.

رحمانی در پایان اظهار داشت: براساس ارزیابی‌های انجام‌شده، خسارت وارده به سردهنه‌ها، کانال‌ها، راه‌ها و پل‌های ارتباطی محلات، محصولات کشاورزی، باغی و دامداری خلیل‌شهر، ۶۰ میلیارد ریال برآورد شده است که امیدواریم دولت راه مطلوبی برای جبران این خسارت‌ها در پیش بگیرد.

 بهشهر یکی از شهرستان‌های حادثه‌خیز در مازندران محسوب می‎شود که در سه سال گذشته شاهد خطرات مالی و کشته و مجروح شدن بیش از یک‌صد نفر در حادثه سیل بودیم.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو