کد خبر: 1773

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۲۸ - ۹:۲۲

شهردار بهشهر: در تبدیل ساختمان شهرداری به موزه مصمم هستیم

  حمید آزموده در این زمینه گفت : ساختمان کنونی شهرداری ، از کاخ های مورد استفاده شاهان صفوی بود که برای تخلیه ...
شهرداری بهشهر موزه

شهرداری بهشهر موزه

 

حمید آزموده در این زمینه گفت : ساختمان کنونی شهرداری ، از کاخ های مورد استفاده شاهان صفوی بود که برای تخلیه آن و تبدیل آن به مکانی فرهنگی ، مصمم هستیم .

 

به گزارش شرق پرس، شامگاه سه شنبه در نشست خبری با رسانه های شرق مازندران اظهار کرد : این درخت ها به همراه ساختان تاریخی این محوطه که متعلق به دوران حکومت صفویان است ، جزو میراث ارزشمند کشور محسوب شده و مسوولان استانی و کشوری نسبت به نگهداری و حفظ آن ، اهتمام فراوانی دارند .

وی بیان کرد : در سال های گذشته ، یک درخت از چندین درخت سرو قدیمی این مجموعه ، دچار بیماری و پوسیدگی شد که مسوولان و متخصصان در حال درمان و پیدا کردن راه های معالجه و جلوگیری از شیوع آن در میان دیگر درختان هستند .

شهردار بهشهر همچنین بر لزوم تبدیل ساختمان فعلی شهرداری به موزه تاکید کرد و گفت : ساختمان کنونی شهرداری ، از کاخ های مورد استفاده شاهان صفوی بود که برای تخلیه آن و تبدیل آن به مکانی فرهنگی ، مصمم هستیم .

آزموده ادامه داد : برای رسیدن به این هدف ، مکان جدیدی در مجاورت ساختمان فعلی شهرداری در حال آماده سازی است که در آینده نزدیک حدود ۷۰ درصد از پرسنل و بخش های شهرداری به ساختمان جدید منتقل می شوند.

وی گفت : استفاده از ظرفیت های فراوان گردشگری و تاریخی بهشهر می تواند بخش زیادی از مشکلات اقتصادی موجود در این شهر را برطرف کند .

شهردار بهشهر ادامه داد : شهرداری بهشهر به رغم کمبودهای مالی که در ابتدای سال با آن دست به گریبان بود ، موفق به تحقق کامل بودجه ۱۷۰ میلیاردی سال ۹۲ شد که نتیجه آن ، اجرای کامل برخی طرح های نیمه تمام بود .

آزموده گفت : همکاری کامل شورا و شهرداری بهشهر ، روند خدمت رسانی به مردم را با سرعت بیشتر مواجه کرد و سرعت اجرای برخی طرح ها مانند آسفالت مشارکتی خیابان ها و معابر را از هفت ماه به کمتر از سه روز رساند .

وی به تلاش مسوولان شهری برای پیشگری از وقوع سیل اشاره کرد و گفت: سیل مرگبار سال گذشته بهشهر ، موجب شد در مناطقی که بستر مناسبی برای وقوع سیل وجود دارد ، طرح های پیشگیرانه ای مانند سیل بند احداث شود که اجرای این طرح و همچنین ساخت سد سرشاخه گیر توسط منابع طبیعی در بالا دست ، احتمال وقوع سیل در مناطق مستعد را به طور کامل از میان برد .

آزموده ادامه داد : زمستان امسال ، این مناطق شاهد بارش بارانی به مراتب بیشتر از زمان وقوع سیل سال گذشته بود اما به دلیل اجرای این طرح ها ، هیچ خسارتی به این مناطق و مردم ساکن در آن وارد نشد .

شهردار بهشهر به تلاش برای حل مشکل کمبود فضای پارک خودروها در این شهر اشاره کرد و گفت : ساخت اولین پارکینگ طبقاتی بهشهر با سرمایه گذاری شهرداری از اوایل سال آینده آغاز می شود.

آزموده اظهار کرد : این پارکینگ در پنج طبقه ساخته می شود و با بهره برداری از آن ، بخش زیادی از مشکل پارک خودروها در خیابان پرتردد امام خمینی (ره) برطرف خواهد شد .

وی بیان کرد : برای حل این مشکل در خیابان امام که پرتردد ترین خیابان بهشهر است ، زمینی به مساحت ۹۰۰ متر مربع خریداری شد و در آینده ای نزدیک ، عملیات ساخت پارکینگ پنج طبقه در این زمین آغاز می شود .

وی گفت : سال گذشته نیز زمینی به مساحت ۸۰۰ متر مربع خریداری و برای پارک خودروها مجهز شد اما پارکینگ مورد استفاده رانندگان قرار نمی گیرد و به پارک خودرو در حاشیه خیابان ها اقدام می کنند .

شهردار بهشهر به توسعه فضای سبز این شهر اشاره کرد و گفت : افزایش فضاهای مناسب برای گذراندن اوقات فراغت جوانان و مردم شهر می تواند زمینه ساز جلوگیری از بروز رفتارهای هنجارشکنانه در جامعه شود .

آزموده ادامه داد : هم اکنون سرانه فضای سبز هر بهشهری حدود ۷۵۰ سانتی متر است که این مقدار بسیار بیشتر از سرانه میانگین استان است .

وی بر لزوم توجه بیشتر به زیباسازی بهشهر تاکید کرد و گفت : باید از ظرفیت فراوان شهر برای بهبود فضای شهری و از میان بردن نازیبایی های موجود استفاده کرد.

شهردار بهشهر به تجهیز ساختمان های شهر به سیستم های پیشرفته اطفای حریق اشاره کرد و گفت : علاوه بر تاکید و لزوم برخورداری ساختمان های بیشتر از دو طبقه از تجهیزات مربوط به خاموش کردن آتش ، به زودی یک دستگاه بالابر استاندارد ویژه اطفای حریق به سامانه آتش نشانی بهشهر افزوده خواهد شد ./ایرنا

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو