کد خبر: 3542

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۸ - ۴:۲۳

شماره های موبایل ۸ رقمی می شود؟

شرق پرس: مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با به پایان رسیدن کدهای همراه اول اظهار کرد: ارائه سیم ...

 

 وحید صدوقی درباره به پایان رسیدن کدهای همراه اول پس از ارائه سیم‌کارت‌های کد ۹ در بازار گفت: با به پایان رسیدن کدهای ۹، کد صفر در بازار ارائه خواهد شد.

شرق پرس: مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با به پایان رسیدن کدهای همراه اول اظهار کرد: ارائه سیم کارت‌های کد ۹ همچنان ادامه دارد و هنوز از شماره‌های ۰۹۱۲ دو رنج باقیمانده است که یکی از آن‌ها کد ۹ و کد صفر در آینده است.

وی در پاسخ به این که با حذف جابه‌جایی اکنون تقاضای بیشتری برای خرید خط‌های موبایل پایتخت ایجاد شده، توضیح داد: در هر صورت در حال حاضر تقاضا برای خط‌های ۹۱۲ در کشور بیشتر است و با اجرای هم کدسازی و حذف هزینه‌های مربوط به جابه‌جایی تقاضا برای این سیم کارت‌ها بیشتر هم شده اما به هر صورت این مساله به تعادل خواهد رسید.

مدیر عامل اپراتور اول ارتباطی کشور در خصوص واگذاری خط های رند واگذار نشده نیز اظهار کرد: در حال حاضر برخی از این شماره‌ها از طریق ثبت نام برای شماره‌های گلچین در حال واگذاری است.

صدوقی در پایان در پاسخ به این سوال که با توجه به این‌که تنها دو رنج از کدهای ۹۱۲ باقیمانده و قاعدتا این دو رنج هم تا چندی دیگر به پایان خواهد رسید، اظهار کرد:‌ پس از به پایان رسیدن کدهای صفر و ۹ مجبور خواهیم بود از رنج‌های دیگر شماره واگذار کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که یعنی ممکن است دیگر کد خط‌ها ۹۱۲ نباشد، اعلام کرد: بله با توجه به هم کدسازی و حذف جابه‌جایی این امکان وجود دارد.

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در پایان احتمال هشت رقمی شدن شماره‌های موبایل را هم بعید ندانست.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو