کد خبر: 73799

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۱۶:۴۳

استاندار مازندران:

شرمنده خانواده‌های فارغ التحصیلان بیکار کشاورزی هستم

استاندار مازندران گفت: بنده به عنوان استاندار از خانواده‌های فارغ التحصیلان بیکار کشاورزی خجالت می‌کشم، دولت نمی‌تواند نسبت به استخدام این افراد اقدام کند ولی در روان سازی کارها می‌توانیم ورود پیدا کنیم.

تیتر ۳: محمد اسلامی ظهر امروز در جلسه کارگروه اشتغال مازندران اظهار کرد: هماهنگی در شهرستان‌ها برای پرداخت تسهیلات بانکی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی فراهم شود.

 

وی تصریح کرد: مهم‌ترین خدمت در جامعه جلوگیری از فقر است، فساد و آسیب‌های اجتماعی ناشی از فقر است و باید تلاش کنیم که نسبت به توانمند سازی افراد اقدام کنیم و باید تسهیل‌گری کنیم که آمار مستعمری بگیران را کاهش دهیم.

 

استاندار مازندران گفت: این ننگ است که روز به روز به تعداد افراد مستمری‌بگیر ما اضافه شود، بهزیستی مشاوره فکری به مددجویان بدهند تا توانمندسازی در راستای قانونی انجام شود، هسته‌ای مشورتی فکری در کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی برای مددجویان تشکیل شود.

 

وی اضافه کرد: هدف تصویب منابع  دولت برای مددجوان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی فقرزدایی است.

 

نماینده دولت با انتقاد از وضعیت بیکاری فارغ‌التحصیلان بیکاری بخش کشاورزی اظهار کرد: بنده به عنوان استاندار از خانواده‌های فارغ‌التحصیلان بیکار کشاورزی خجالت می‌کشم، دولت نمی‌تواند نسبت به استخدام این افراد اقدام کند ولی در روان‌سازی کارها می‌توانیم ورود پیدا کنیم.

 

وی با اعلام اینکه شاخص تایید و عدم تایید اشتغال بیمه تامین اجتماعی است، گفت: ریزش در اشتغال طبیعی است، رویش و جهت‌گیری سیاستی مهم است.

 

استاندار مازندران با  اعلام اینکه پرداخت ۹۰ میلیارد تومان برای بیکاری ارزشی ایجاد نمی‌کند، گفت: در حال حاضر باید اشتغال موجود را حفظ و نسبت به تسهیل‌گری اقدام کنیم.

 

وی خاطر نشان کرد: مبدا و منشا اشتغال به خوبی شناسایی شود و جلوی بیکاری افراد را گرفته شود، تعداد کارگاه‌های که غیرفعال است باید شناسایی شود./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو