کد خبر: 29511

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ - ۱۵:۵۱

شاگرد مصباح چه اتهامی به ظریف زده است؟

به گزارش تیتر 3 » انتشار فیلم سخنرانی محمود نبویان از شاگردان آیت الله مصباح یزدی و عضو گروه پایداری در مجلس سابق در فریدونکنار ...

به گزارش تیتر ۳ » انتشار فیلم سخنرانی محمود نبویان از شاگردان آیت الله مصباح یزدی و عضو گروه پایداری در مجلس سابق در فریدونکنار جنجال سیاسی بزرگی به راه انداخته است. هر چند او در سخنرانی های خود، همواره دولت بویژه وزارت خارجه را بعد از برجام تخریب کرده است اما در این سخنرانی تهمت ها و افتراهای خطرناک به روحانی و ظریف نسبت می دهد تا جایی که دستگاه قضایی مجبور به اقامه دعوا در قوه قضائیه شده است.

 

 

 جنجالی ترین جمله او که موجب رنجش شدید محمد جواد ظریف شده آنجا است که ادعا می کند:امریکا یک شرط جدید گذاشته است. حتما باور نمی کنید. من هم جای شما بودم باور نمی کردم. اما مطالعه کنید. امریکا گفته است در صورتی رابطه بانکی برقرار می شود که شما «حاج قاسم سلیمانی» را کت بسته به ما تحویل بدهید! متاسفانه وزیر دولت روحانی رفت و تعهدش را به امریکا داد و برگشت!

 محورهای اظهارات این چهره اصولگرا که در انتخابات حامی ابراهیم رئیسی بود به شرح زیر است:

 آدمی هست که به او گزارش می دهند، دارد چرت می زند.

در ۱۸ شرکت هم عضو هیات مدیره است.

آدم خجالت می کشد زیرا در کمتر خانه ای است که یک جوان بیکار و ازدواج نکرده وجود نداشته باشد. این حاصل این ۴ سال است. مشکلات بود اما به این صورت نبود.

 امروز یک خبری شنیدم از بچه های صنعتی خود استان مازندران. گفت وزیر راه نمی داد که من در مازندران کار تولیدی کنم. خلاصه با وزیر دیدار کردم. گفت راهش این است که اول با خانواده من چفت بشوی و بعد بروی کار خودت را انجام بدهی!

۴سال همه ما را سرکار گذاشتند تحت عنوان برجام. به دستور امریکا در فردو و نطنز را تخته کردیم. اراک را بتون ریختیم فقط برای اینکه تحریم ها برداشته شود. ۹۰درصد هسته ای خودمان را از دست دادیم و ۱۰۰۰ دانشمند هسته ای خودمان را اخراج کردیم. چی به دست آوردیم؟

من دبیر کمیسیون ویژه برجام بودم. در برجام نوشته شده و امریکا گفته که ۷۵درصد تحریم ها را دست نمی زنیم ولی ظریف از طرف روحانی رفته و تعهد داده که عیبی ندارد.

 در ژنو به ما تعهد داده بودند که ۲۵درصد تحریم ها یعنی تحریم های هسته ای را بر می داریم اما اکنون بعد از اینکه ما به همه تعهدات خودمان نقد عمل کردیم، آنها می گویند ما فقط نصف تعهدات خودمان را عمل می کنیم.

 امریکا به ما قول داده بود که ما تحریم های بانکی را بر می داریم تا شما بتوانید پول نفت خودتان را به داخل کشور منتقل کنید. قرار بود در دی ماه ۹۴ این کار را بکند اما الان بعد از یک سال و نیم امریکا زیر قول خودش زده است در حالی که ما ۹۰درصد صنعت هسته ای خودمان را تعطیل کردیم.

ما الان نفت صادر می کنیم اما امریکا نمی گذارد یک دلار آن را به ایران بیاوریم و باید چمدانی بیاوریم. پول های فروش نفت ما در بانک های اتحادیه اروپا بلوکه شده است و نه تنها به ما سود نمی دهند بلکه به خاطر نگهداری پول های ما از ما کارمزد هم می گیرند. حاصل دیپلماسی غلط را ببینید!

 بگذارید یک نمونه دیگر را بگویم. نمی خواستم وارد این بحث شوم. الان امریکا یک شرط جدید گذاشته است. حتما باور نمی کنید. من هم جای شما بودم باور نمی کردم. اما مطالعه کنید. امریکا گفته است در صورتی رابطه بانکی برقرار می شود که شما «حاج قاسم سلیمانی» را کت بسته به ما تحویل بدهید! متاسفانه وزیر دولت روحانی رفت و تعهدش را به امریکا داد و برگشت!

اینها برخی از سخنان نبویان، نماینده سابق مجلس و شاگرد مصباح یزدی است که در آن چندین خبر دروغ و تهمت به مسوولان وجود دارد و خوف آن است که حرف هایش را کسانی باور کنند. معتقدم به این سخنان باید جواب داد اما تنها به نوشتن جوابیه نباید اکتفا کرد. گوینده این سخنان باید با شکایت دولت مواجه شود تا مدعای خود را در محضر دادگاه و افکار عمومی به اثبات برساند. او حق دارد از آزادی بهره ببرد اما حق ندارد تهمت بزند و دروغ بگوید. رها کردن این قسم از گویندگان ظلم به آزادی است و خوب است که قانون میان ما حکم باشد.

منبع : ایران آنلاین

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو