کد خبر: 2726

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۴ - ۱۳:۵۴

شاهزاده عربستانی: هیچگونه دشمنی با ایرانیان نداریم

به گزارش شرق پرس، عصر ایران به نقل از رویترز نوشت: شاهزاده ترکی فیصل در سخنرانی در همایش در منامه بحرین گفت: کشورهای ...

 

یک عضو ارشد در خانواده حاکم در عربستان سعودی گفت کشورهای جنوب خلیج فارس باید برای ایجاد موازنه در برابر هسته ای ایران، آگاهی هسته ای خود را افزایش بدهند.

به گزارش شرق پرس، عصر ایران به نقل از رویترز نوشت: شاهزاده ترکی فیصل در سخنرانی در همایش در منامه بحرین گفت: کشورهای جنوب خلیج فارس باید خود را برای هر نتیجه احتمالی از مذاکرات هسته ای ایران با قدرت های جهانی آماده کنند.

شاهزاده ترکی فیصل رئیس سابق سازمان اطلاعات و امنیت عربستان سعودی و سفیر پیشین عربستان سعودی در لندن و واشنگتن از جمله چهره های پرنفوذ خانواده آل سعود است.

از این شاهزاده صاحب نفوذ در حکومت عربستان سعودی که هم اکنون دارای هیچ سمت رسمی نیست به عنوان سخنگوی غیررسمی و صریح ریاض یاد می شود.

وی افزود: هیچ دشمنی با ایران نداریم. ما به عنوان همسایه و مسلمان، به دنبال آسیب رسیدن به ایران و ملت ایران نیستیم.

ترکی فیصل ادامه داد: با این حال ضرورت حفظ امنیت کشورهای جنوب خلیج فارس،نیازمند ایجاد موازنه با ایران است. برای چنین چیزی نیازمند آگاهی هسته ای و آمادگی برای هر احتمالی درباره مذاکرات هسته ای هستیم. به هم خوردن موازنه این فرصت را در اختیار سران ایران قرار می دهد تا با بهره گیری از شرایط به کشورهای جنوب خلیج فارس آسیب و ضرر وارد کند.

وی مدعی شد: کشورهای جنوب خلیج فارس از اهداف بلندپروازانه هسته ای ایران و دخالت های تهران در امور داخلی خود احساس نگرانی می کنند. نبود اعتماد نسبت به ایران به دلیل دوگانگی در سیاست های این کشور باعث شده کشورهای جنوب خلیج فارس آنچه را که تهران می گوید باور نکنند.

ترکی فیصل ادامه داد: کشورهای جنوب خلیج فارس امیدوارند مذاکرات هسته ای میان ایران و قدرت های جهانی به اهداف از پیش تعیین شده یعنی توقف اهداف بلندپروازنه هسته ای ایران با تضمین های مشخص برسد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو