کد خبر: 4191

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۱۸ - ۱۲:۲۶

سیل مازندران, ریشه در برداشت بی رویه از جنگل‌ها‌ / نگاه سیاسی وزارت جهاد کشاورزی / ارائه آمار غلط به دولت و رسانه ها

  سیدرمضان شجاعی کیاسری نماینده مردم ساری و میاندرود با اشاره به سیل اخیری که در این شهر رخ داده از دولت خواست خسارت ...
سیدرمضان شجاعی نمیانده مجلس

 

سیدرمضان شجاعی نمیانده مجلس

 

سیدرمضان شجاعی کیاسری نماینده مردم ساری و میاندرود با اشاره به سیل اخیری که در این شهر رخ داده از دولت خواست خسارت به وجود آمده را جبران کند.

به گزارش شرق پرس به نقل از ایسنا  نماینده شهرستان ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تسلیت به خانواده های داغدار شده در جریان سیل این مشکلات را ریشه در برداشت بی رویه از جنگل‌ها‌، عدم اجرای طرح آبخیزداری در بالادست و نگاه سیاسی وزارت جهاد کشاورزی به برنامه‌های کاری و تخصصی آن وزارتخانه دانست و گفت: ظاهرا این وزارتخانه ماموریتی جز ارائه آمار غلط به دولت و رسانه‌ها ندارد.

وی عنوان کرد: هنوز مردم مازندران نتوانسته بودند خسارت طوفان چند سال اخیر را بدهند که در سال گذشته با برف و یخ‌زدگی مواجه شدند و هنوز وعده های مسوولین در جهت رفع این خسارت‌ها تحقق نیافته بود که سیل آمد.

او ادامه داد: در جریان این سیل سه تن جان باختند، ۶۰۰ واحد مسکونی از ۶۰ تا ۱۰۰ درصد ویران و خانواده‌های آنها آواره شدند، ۷۰ هزار باغ در ساری و ۱۵۰۰هزار هکتار زمین کشاورزی در میان دورد خسارت دیدند، چندین واحد پرورشی ماهی و دامداری تخریب شدند. همچنین زیرساخت راه به میزان ۷۰ کیلومتر تخریب شد و آب‌گرفتگی پل‌ها و زمین‌های شالیزار خسارت‌های زیادی وارد کرد به علاوه به تاسیسات آب و فاضلات شهری نیز خسارتی جدی وارد شد.

شجاعی کیاسری از حضور نوبخت به عنوان نماینده دولت و مسوولین استانی که باعث کاهش آلام مردم شد تشکر کرد و از دولت خواست علت این حوادث را شناسایی کرد و با تدبیر اساسی و اقتصاد اعتبار برای همیشه به آنها پایان دهد و شرایط عادی به منطقه باز گرداند.

این نماینده مجلس همچنین از وزارت جهاد خواست به جای زنده کردن مسائل سیاسی و ارائه آمار غلط به رسانه‌ها به اجرای طرح آبخیزداری و مهار آبهای سرگردان بپردازد و از قطع بی‌رویه درختان جلوگیری کند.

نماینده مردم ساری از وزیر صنعت نیز درخواست کرد که سیاست‌های یک بام و دو هوا را خاتمه دهد و به داد شهرک‌های صنعتی تعطیل شده برسد.

به گزارش ایسنا، نماینده مجلس در بخش دیگری از نطق میان دستور خود با اشاره به اقتصاد مقاومتی،‌ آن را نسخه شفابخش بیماری اقتصادی نامید و تاکید کرد دولت باید از صنعت و کشاورزی حمایت کند و راه‌حل اساسی برای برون رفت از مشکلات بانکی برای کشاورزان و تولیدکنندگان ایجاد کند؛ چرا که این مشکلات باعث از بین رفتن توان و انگیزه تولیدکنندگان می‌شود.

شجاعی کیاسری برگزاری انتخابات در سوریه را تبریک گفت و برای شفای آیت‌الله مهدوی کنی دعا کرد.

نماینده ساری در پایان با حمایت از تیم مذاکره‌کننده عنوان کرد که دولت یازدهم با شعار اعتدال نشان داده عزم جدی برای حل مشکلات و فائق آمدن بر آنها را دارد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو