کد خبر: 4099

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۱۵ - ۵:۴۹

سیل راه دسترسی به چند روستای مازندران را مسدود کرد

به گزارش شرق پرس, مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : بارندگی شدید و آبگرفتگی سبب ...

 

 

 رستم زرودی گفت: راه دسترسی به تعدادی از روستاهای این استان بر اثر بارندگی شدید و سیل روز چهارشنبه بسته شد.
 

به گزارش شرق پرس, مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : بارندگی شدید و آبگرفتگی سبب مسدود شدن راه یک روستا در سوادکوه ، دو روستا در بخش ˈ لفور ˈ و دو محور روستایی در شهرستان بابل شد.
 
وی ادامه داد : در ساری نیز روستای ˈ بند افروز ˈ در محاصره آب قرار گرفته است که برای بازگشایی مسیر و امدادرسانی نیرو اعزام شده است.
 
زرودی بیشترین بارندگی روز چهارشنبه را مربوط به شرق مازندران دانست و گفت : بیشترین میزان بارندگی با ۹۶ میلی متر در شهرستان گلوگاه ثبت شد.
 
وی میزان بارندگی ساری را ۴۱٫۲ میلی متر اعلام کرد و افزود : در ایستگاه دشت ناز ساری هم ۵۶ میلی متر بارندگی گزارش شده است.
 
مدیرکل مدیریت بحران مازندران در باره مرگ دو نفر در ساری گفت: مرگ این افراد ناشی از بارش شدید و آبگرفتگی نبوده است بلکه سه کارگر مشغول پاکسازی جوی آب کنار دیوار کارگاه آلومینیوم سازی بودند که بر اثر بی دقتی و خالی کردن زیر دیوار، دیوار ریزش کرد و موجب مرگ آنها شد.
 
پیش از این برخی از مسوولان شهرستان ساری مرگ دو نفر را مرتبط با سیل اعلام کرده بودند.
 
فرماندار ساری گفته بود که یک نفر بر اثر آبگرفتگی یک قطعه زمین کشاورزی در روستای ˈ سمسکنده ˈ و نفر دوم نیز بر اثر تخریب دیوار یک کارگاه تولید آلومینیوم بر اثر فشار آب جان باخت.
 
بارندگی شدیدی که ظهر چهارشنبه استان مازندران را فرا گرفت پس از کمتر از دو ساعت سبب جاری شدن سیلاب در مناطق شهری و روستایی و آبگرفتگی معابر و خیابان ها شد.
 
این بارندگی کم سابقه بهاری که با تندباد نیز همراه شد سبب اختلال تردد در خیابان ها و معابر شهری و همچنین جاده سراسری غرب به شرق شده بود.
 
بارندگی شدید همچنین سبب ریزش کوه و سنگ در جاده ساری – کیاسر و مسدود شدن آن از عصر چهارشنبه چهاردهم خرداد شد.

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو