کد خبر: 73789

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۳۰ - ۱۶:۳۱

در جمع توليدگران و كارآفرينان استان

محمد اسلامی: سهم صنعت در اقتصاد مازندران باید دو برابر شود

مهندس اسلامي در اين نشست با اشاره به اين كه هر چه توليد استان قوي تر باشد اقتصاد قوي تر مي شود، افزود: از صنعت مازندران در جهت توسعه كامل حمايت مي كنيم و اميدواريم با اقدامات و برنامه هاي پيش رو سهم صنعت در اقتصاد استان دو برابر شود.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از  روابط عمومی استانداری، محمد اسلامی، استاندار مازندران در نشست با مدیران واحدهای صنعتی شاخص استان با بیان این که مازندران دارای سرزمین، منابع و نیروی انسانی بسیار مستعدی است که باید با مدیریت صحیح در روند توسعه نقش خود را ایفا نماید، گفت: استراتژی توسعه مازندران از گذشته بر کشاورزی نهاده شده و توسعه صنعتی در آن بدرستی لحاظ نشده است.

 

استاندار با اشاره به این که سهم صنعت در اقتصاد مازندران بر اساس آمارهای بیان شده ۱۵ درصد است، خاطر نشان ساخت: باید با ایجاد صنایع رقابتی سهم قابل ملاحظه از بازار بیرون را در اختیار بگیریم.

 

مقام عالی دولت در مازندران، نظام بازرگانی کشور را ضعیف ارزیابی نمود و یاد آور شد: باید با ایجادیک نظام بازرگانی قوی و سالم، صنایع رقابتی را پایدار کنیم و توسعه تکنولوژی به هنگام را شاهد باشیم و سهم ما از بازار ارتقا یابد.

 

اسلامی با بیان این که تسهیلات باید به واحدهای تولیدی پویا و فعال تزریق شود چرا که چرخ صنعت و تولید قدرتمند هیچ گاه از حرکت و از رقابت باز نمی ایستد، تصریح کرد: هوشمندی، مراقبت، نظارت، پشتیبانی و حمایت بهنگام موجب توسعه صنایع پویاست.

 

استاندار با اشاره به این که حمایت و مواظبت از صنعت و تولید استان از اولویت های بنده است، گفت: از واحدهای صنعتی شاخص می خواهیم در سرمایه گذاری های مختلف در روند توسعه استان مشارکت نمایند.

 

وی با بیان این که حمل و نقل، نقش مهمی در تعیین قیمت تمام شده محصول دارد، اظهار داشت: حمل و نقل ترکیبی در مازندران باید راه اندازی و تقویت شود و در این راستا اقدامات خوبی در این مقطع انجام داده ایم.

 

استاندار با اشاره به این که هر چه تولید استان قوی تر باشد اقتصاد قوی تر می شود، افزود: از صنعت مازندران در جهت توسعه کامل حمایت می کنیم و امیدواریم با اقدامات و برنامه های پیش رو سهم صنعت در اقتصاد استان دو برابر شود.

 

در آغاز این جلسه محمد پور، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان و برخی مدیران واحدهای صنعتی شاخص استان به ارایه نقطه نظرات و طرح مشکلات تولید و صنعت استان پرداختند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو