کد خبر: 8344

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۱

رتبه پنجم المپیک لندن :

سعید محمد پور مدال طلای المپیک لندن را پهلوانانه پس گرفت

سعید محمدپور وزنه بردار نه چندان شناخته شده ایرانی که در المپیک لندن پنجم شده بود نیز در فهرست قهرمانان تاریخ المپیک قرار گرفت.

به گزارش تیتر ۳ » روز گذشته  کمیته بین المللی المپیک رسما اعلام کرد با بررسی نمونه های مجدد به جا مانده از دسته ۹۴ کیلوگرم بازی های المپیک لندن، برای آنها محرز شده است ۴ ورزشکار نخست این رقابت ها دوپینگی بوده اند و مدال طلا را نفر پنجم این مسابقات بر سینه می اندازد. علاوه بر چهار نفر نخست دسته ۹۴ کیلوگرم، دوپینگ نفرات ششم و هفتم نیز مثبت اعلام شده است که بر این اساس کیم مین جائه از کره جنوبی و توماس زیلینسکی از لهستان که هشتم و نهم شده بودند به مدالهای نقره و برنز المپیک می‌رسند.

این افتخار در شرایطی به این وزنه بردار بازگردانده شده که بیش از ۴ سال از المپیک لندن می گذرد و این قهرمانی به هیچ وجه بازتابی برای وی ندارد و البته مشخص نیست که آیا پاداشی هم دست این وزنه بردار را خواهد گرفت یا نه . جالب این که مدال طلای سعید ، بهترین تورنمنت تاریخ المپیکی ایران را کامل تر می کند. ایران با احتساب این طلا با ۵ طلا ،۵ نقره و ۳ برنز بالاتر از کوبا و نیوزیلند در رده ۱۵ دنیا می ایستد که نتیجه ای خارق العاده برای ورزش ایران محسوب می شود.

او که متولد ۱۳۷۱  در اردبیل است ، عضو گروهی است که با حسین رضازاده و مربی منتخب او کوروش باقری چالش شدیدی داشتند و یک برنامه تلویزیونی برای آشتی دادن آنها با هم نیز برگزار شد . محمدپور بعد از المپیک ۲۰۱۲ لندن در هیچ رقابتی شرکت نکرده است حال آنکه در رقابتهای پیش از آن کارنامه فوق العاده ای از خود به جای گذاشته است. او می گوید :نزدیک به یک ماه است که تمرینات بدن‌سازی‌ام را انجام می‌دهم. در این مدتی که فهمیده‌ بودم مدال نقره المپیک لندن به من می‌رسد انگیزه‌ام بیشتر شده بود اما اکنون که مدال طلا به من می‌رسد انگیزه‌ام بسیار بیشتر شده است. هدف اصلی‌ام مسابقات جهانی ۲۰۱۷ است، اگر متوجه شوم که دستم اذیت می‌کند برنامه‌ام را برای سال ۲۰۱۸ خواهم گذاشت. البته امیدوارم در این ۱۳ ماه باقی‌مانده تا مسابقات ۲۰۱۷ بتوانم خودم را برسانم.

امروز با سعید محمدپور صحبت خواهیم کرد و از او درباره قهرمانی بعد از ۴ سال و حس این اتفاق سئوال می کنیم.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو