کد خبر: 74330

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ - ۱۶:۲۱

در سی ماه گذشته توسط بخش خصوصی و دولتی انجام شد؛

سرمایه گذاری ۱۵۰۰ میلیارد تومانی در بندر امیرآباد بهشهر

تیتر ۳:  نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی از سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیاردتومانی بخش خصوصی و دولتی در سی ماه ...

تیتر ۳:  نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی از سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیاردتومانی بخش خصوصی و دولتی در سی ماه گذشته در منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر خبر داد.

علی محمد شاعری با اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های ویژه و منحصر بفرد بندر امیرآباد بهشهر، گفت: در سه سال گذشته بالغ بر ۸۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و ۷۵۰ میلیارد تومانی دولتی برای استقرار صنایع کوچک، متوسط و بزرگ و توسعه زیرساخت ها در منطقه ویژه امیرآباد بهشهر انجام شد.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مبلغ سرمایه گذاری درحالیست طی ۲۰ سال و از ابتدای راه اندازی منطقه ویژه امیرآباد تا سال ۹۵، حدود ۶۶۰ میلیارد تومان در این منطقه برای استقرار واحدهای صنعتی و تولیدی توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده بود و تنها در سی ماه گذشته این رقم بیش از ۸۴۰ میلیارد تومان بوده است.

نایب رییس مجمع نمایندگان مازندران افزود: مهمترین سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه ویژه امیرآباد، احداث کارخانه تولید MDF است که بیش از ۲۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و ظرف چندماه آینده به بهره برداری می رسد.

شاعری مهمترین صنایع مستقر در این بندر را کارخانه فولاد، کارخانه تولید کاغذ، کارخانه روغن کشی، انبارها و سیلوهای ذخیره غلات، فرآورده های نفتی و روغن خوراکی اعلام کرد و افزود: عملیات احداث کارخانه مبل سازی و چرم سازی در این منطقه شروع شده و به بهره برداری می رسد که ۱۵۰۰ اشتغال مستقیم را به همراه خواهد داشت.

عضو خانه ملت اظهار کرد: علاوه بر سرمایه گذاری ۸۴۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در سه سال گذشته، دولت در این مدت برای توسعه زیرساخت ها، اسکله های تخلیه و بارگیری، ایجاد سیستم های پیشرفته رو رو ریلی و خدمات پشتیبانی پسکرانه در امیرآباد بهشهر بالغ بر ۷۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است.

شاعری از افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد از ۳.۵ میلیون تن به هفت میلیون تن خبر داد و گفت: پروژه های متنوع و متعدد اقتصادی سال گذشته باحضور رییس محترم جمهور در امیرآباد افتتاح و به بهره برداری رسید.

نماینده مردم شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درحال حاضر ۲۴۰۰ نیروی کار در منطقه ویژه امیرآباد بهشهر مشغول فعالیت هستند، گفت: ۸۰ درصد این افراد نیروهای بومی شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه هستند.

وی همچنین از توسعه روزافزون تاسیسات و ظرفیت های این بندر خبر داد و گفت: در سه سال گذشته اقدامات زیربنایی و زیرساختی زیادی در این منطقه انجام شده است.

شاعری از رییس جمهور خواست به میمنت چهل سالگی انقلاب و به پاس فداکاری و رشادت های مردم مازندران در حفظ و پاسداری از ارزش های انقلاب، هرچه سریعتر لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری اقتصادی امیرآباد بهشهر را به مجلس ارائه کند.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو