کد خبر: 11857

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ - ۲۲:۳۱

معاون استاندار مازندران

سرانه تعداد زندانیان در استان، پائین تر از میانگین کشوری است.

نینر 3 » معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت : جمعیت زندانیان استان در یک سال گذشته ۱۵ درصد کاهش یافته است.

زندان

به گزارش تیتر ۳ و به نقل از خبر ارسالی روابط عمومی استانداری مازندران، علیرضا یونسی رستمی در نشست بررسی وضعیت زندان شرق مازندران در بهشهر، وضعیت زندان‌های مازندران را مناسب ارزیابی و اظهار داشت: سرانه تعداد زندانیان در استان در حال حاضر پائین تر از میانگین کشوری است.

وی به کاهش وقوع جرائم در مازندران به عنوان یکی از دستاوردهای سه ساله دولت تدبیر و امید اشاره کرد و آن را نتیجه  کارهای حساب شده ‘مسئولان از یک سو و فرهنگ بالای مردم استان از سوی دیگر دانست.

معاون استاندار مازندران با توجه به ویژگی‌های مثبت مازندران در بخش‌های مختلف سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی با وجود حضور سالانه ده‌ها میلیون گردشگر داخلی و خارجی د ر این استان، بر ضرورت به حداقل رساندن جمعیت زندانیان تاکید کرد.

اجرای شبیه‌خوانی در محمود آباد

مسئول کانون تعزیه مازندران از اجرای شبیهخوانی ششم مهرماه در حسینه خوردن کلا محمود آباد خبر داد.

جهانفر کاویانپور، مسئول کانون تعزیه مازندران با اشاره به اینکه تعزیه در مازندران از توجه خاصی برخوردار است، گفت: مردم مازندران با باورها و اعتقادات خود در هر  نقطه از شهر های مازندران در ایام محرم به استقبال تعزیه می‌روند و از این نمایش ایرانی بهره مند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در دهه اول محرم شاهد اجرای تعزیه خوانی توسط چهل گروه تعزیه در مازندران بودیم افزود: با توجه به برنامه‌ریزی و اطلاعات بدست آمده  پیش بینی می‌شود  که به همین تعداد در ایام اربعین اجرا داشته باشیم.

توسعه آموزش‌های فنی و حرفه ای در بانوان

ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در نشست با بانوان فعال در حوزه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی خواستار توسعه آموزش های فنی و حرفه ای بانوان شد.

ربیع فلاح جلودار در نشست با بانوان فعال در حوزه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان با اشاره به نقش موثر و بی نظیر زنان در توسعه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه، افزود: بانوان در تمامی عرصه‌های جامعه ما نقش آفرین و پیشرو بوده اند.

وی با اعلام اینکه مطالبات بانوان استان در حوزه اشتغال، ۴ درصد بیشتر از آقایان است، تصریح کرد: باید با برنامه ای اصولی، آموزش های فنی و حرفه ای در رشته‌های مختلف برای ارتقا مهارت آموزی بانوان توسعه یابد و با وجود ۱۲۰۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای، تحقق این امر میسر و بسیار تاثیر گذار است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو