کد خبر: 3498

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۶ - ۴:۱۲

سخنگوی اشتون: جزئیات مذاکرات را نمی توانیم بگوییم

شرق پرس: «مایکل مان» در حاشیه دومین روز مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان ...

 

سخنگوی اشتون با بیان اینکه در دومین روز مذاکرات ایران و۱+۵ کارهای زیادی انجام شد، گفت: نمی توانیم جزئیات مذاکرات را به شما بدهم ولی می توانم بگویم در این روز بسیار سخت کار کردیم و فکر می کنم مذاکرات روز پنجشنبه بسیار مفید بود.

شرق پرس: «مایکل مان» در حاشیه دومین روز مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵ شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان در هتل «کوبورگ» محل استقرار هیات های مذاکره کننده، در پاسخ به پرسش ایرنا درباره ارزیابی او از روند مذاکرات در دو روز گذشته، افزود: مذاکرات در یک فضای حرفه ای برگزار شد.

وی گفت: در دو روز گذشته نشست های متعددی برگزار شد؛ از جمله روز پنجشنبه نشست گروه ۳+۳ که یک نشست هماهنگی بود و نشست ۳٫۵ ساعته ظریف و اشتون که در آن کارهای زیادی انجام شد. می توانم بگویم در این نشست کارهای سختی انجام شد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا نشست شامگاه چهارشنبه ظریف و اشتون به صبح پنجشنبه موکول شد، گفت: ما از قبل نگفته بودیم که قرار است نشستی در این ساعت برگزار شود.

مایکل مان در پاسخ به این پرسش که آیا به اهداف توافق ایران و ۱+۵ نزدیک تر شده ایم، افزود: همان طور که در نخستین روز مذاکرات گفتم، عزم راسخ داریم که کار مفیدی انجام دهیم تا به توافق سازنده دست یابیم، هیچکس انتظار ندارد که در این هفته، توافقی حاصل شود ولی سعی کردیم که روی این موضوع تمرکز داشته باشیم که چه عناصری می توانند یک توافق احتمالی را شکل دهند.

سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه روند کاری خوب پیش می رود، ادامه داد: هنوز یک روز کاری دیگر را داریم. همچنین به زودی بار دیگر برای ادامه کار گردهم می آییم.

به گزارش ایرنا, سخنگوی اشتون درباره تاریخ دور بعدی مذاکرات نیز گفت: زمان دور بعدی مذاکرات جمعه مشخص می شود. تا آنجا که می دانم مذاکرات روز جمعه تمام می شود ولی هیچکس نمی داند در روند مذاکرات چه اتفاقی می افتد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو