کد خبر: 26593

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۴

پیروزی حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات رئیس جمهوری

تیتر 3 » حسن روحانی پیشتاز دوازدهمین دوره انتخابات رئیس جمهوری است. نزدیک ترین رقیب او ابراهیم رئیسی است که نصف دکتر روحانی رای آورده است

عکس با کیفیت روحانی, رئیس جمهور روحانی

به گزارش تیتر ۳ » کار شمارش آراء انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ۶۳ هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای در سراسر کشور پایان یافت و وزارت کشور بصورت تدریجی میزان رای هر کاندید را اعلام می کند. 

 

 

 

نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری از سوی احمدی، رییس ستاد انتخابات کشور بدین شرح اعلام شد :

مجموع آرای اخذ شده تا به این لحظه : ۴۰٫۰۷۶٫۷۲۹

آرای صحیح: ۳۸٫۹۱۴٫۴۷۰

جناب آقای حسن روحانی: ۲۲٫۷۹۶٫۴۶۸

جناب آقای رئیسی: ۱۵٫۴۵۲٫۱۹۴

جناب آقای میرسلیم: ۴۵۵٫۲۱۱

جناب آقای هاشمی طبا: ۲۱۰٫۵۹۷

 

 

درصد آرای کسب شده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در شمارش اولیه به روایت رییس ستاد انتخابات کشور:

*روحانی: ۵۶.۳ درصد
*رئیسی: ۳۸.۹۹ درصد
*میرسلیم: ۱.۱۴ درصد
*هاشمی‌طبا: ۰.۵۳ درصد

 

 

احمدی، رییس ستاد انتخابات کشور در ادامه گفت: نتایج نهایی انتخابات را همین امروز اعلام خواهیم کرد.

 وی افزود بالغ بر ۴۰ میلیون در انتخابات شرکت کردند.

 از نصایح مقام معظم رهبری که همیشه چراغ راه این کشور بوده است تشکر می‌کنم. همچنین از مراجع، نامزدهای انتخابات و نماینده‌های آنها، دست‌اندرکاران، رسانه‌ها و مردم، نیروهای اجرایی و نیروی انتظامی، سپاه، قوه قضائیه، همه دستگاه‌ها از جمله ثبت احوال و مخابرات تشکر می‌کنم.

 

خبر تکمیلی :

 

عبدالرضا رحمانی فضلی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تا کنون نتایج ۹۹٫۷ درصد شعبات اخذ شده و تقریبا نتیجه نهایی است که تعداد آرای ماخوذه ۴۱ میلیون و ۲۲۰ هزار ۱۳۱ رای است.
وی ادامه داد: حسن روحانی ۲۳ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۶۱۶ رای اکثریت (۵۷ درصد) آرا را کسب کرده و پیروز انتخابات است
وزیر کشور یادآور شد: ابراهیم رئیسی نیز ۱۵ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۴۴۹ رای – (۳۸٫۵ درصد آرا ) را کسب کرد.
رحمانی فضلی ادامه داد: سید مصطفی میرسلیم ۴۷۸ هزار و ۲۱۵ رای و سید مصطفی هاشمی طبا ۲۱۵ هزار و ۴۵۰ رای را کسب کردند.
وی همچنین گفت: به خاطر داشتن نعمت جمهوی اسلامی ایران و مردم سالاری حاکم بر آن خدا را شاکر هستیم که مردم عزیز در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران توفیق مشارکت در تعیین سرنوشت خودشان را پیدا کردند و در انتخاب های انجام شده تا کنون همواره با خلق حماسه ها و حضور پرشکوهشان صفحات زرینی را در تاریخ انقلاب اسلامی به یادگار گذاشتند.
وزیر کشور افزود: امروز نیز یکی از صفحات پرافتخار تاریخ مردم سالاری ایران رقم خورد و حماسه مردم ثبت شد.
رحمانی فضلی ادامه داد: ما انتخابات را با امنیت کامل و با شور و نشاط و ذوق مضاعفی که مردم داشتند، برگزار کردیم. دیروز در پای صندوق های رای به همه جهانیان نشان دادیم و یکبار دیگر اثبات کردیم که ما مدافع و حامی انقلاب اسلامی، متحد و منسجم و مصمم هستیم انقلاب اسلامی را در جهت اهداف آن که تقویت دین خدا و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خدمت به مردم شریف ایران است ادامه دهیم.
وی از تمامی دست اندرکاران انتخابات در حوزه اجرا، نظارت، انتظامات و امنیت، تبلیغات، حوزه قضایی، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، سپاه و بسیج تشکر کرد.
وزیر کشور تاکید کرد: توانستیم به کمک همه نیروها، پیروزی مردم ایران را به گوش جهانیان برسانیم.
رحمانی فضلی ادامه داد: امیدوارم خداوند به همه ما توفیق بدهد که بتوانیم در برابر این اراده و حضور پرشکوه مردم، مطالبات، خواست آنها به اهدافی که مردم خوب ما دارند در حوزه اجرایی دوش به دوش یکدیگر و با پایان رقابت و شروع رفاقت ها همه هم وغم خود را برای حل مسایل مردم قرار دهیم.
وی افزود: لازم است به صورت ویژه از رهبر معظم انقلاب که در تمام مراحل انتخابات و ماه ها قبل از انتخابات همواره بر افزایش مشارکت، سلامت، قانونی بودن و امنیت انتخابات تاکید داشتند و تمام این مراحل ما را مورد لطف و حمایت خود قرار دادند، تشکر کنم.
وزیر کشور اظهار داشت: امیدوارم به لطف خداوند، توفیق لطف خود را مرهون درگاهش قرار دهد.
رحمانی فضلی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اعلام نتایج انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: آرا در حال شمارش است و نتایج آن از طریف استانداری ها و فرمانداری ها اعلام می شود.

 

منبع

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو