کد خبر: 4430

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۲۵ - ۱۴:۰۲

سایتهای مجازی شهرستان نکا ساماندهی می شوند

به گزارش شرق پرس، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا در نشست هم اندیشی با خبرنگاران شهرستان نکا اظهار داشت: خبرنگاران به ...

 

 

محمدعلی صفرپور از اجرای طرح ساماندهی خبرنگاران و سایت‌های مجازی این شهرستان برای استفاده از توان همه خبرنگاران و سایت‌های مختلف در جهت پیشرفت شهرستان خبر داد.

به گزارش شرق پرس، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نکا در نشست هم اندیشی با خبرنگاران شهرستان نکا اظهار داشت: خبرنگاران به عنوان چشم و گوش جامعه و رابطه بین مسئولان و مردم وظیفه خطیری بر عهده دارند که سرعت، دقت و سلامت در ارسال خبر و انصاف در خبر از جمله این مسائل است.

وی ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد جایگاه و خانه خبرنگاران است و فرهنگ و هنر قبل از رسیدگی به امور مختلف فرهنگی و هنری از حضور خبرنگاران بهره‌مند است که بی‌ادعا و مظلومانه تلاش می‌کنند.

صفرپور با تاکید بر اینکه حفظ یکپارچگی و اتحاد میان رسانه‌ها خاطر نشان کرد: دغدغه ساماندهی همواره در بین خبرنگاران وجود داشته است که با شناسنامه‌دار کردن خبرنگاران امیدواریم انسجام و هماهنگی لازم در برنامه‌ها ایجاد شود.

وی با بیان اینکه خبرنگاران رسالت مهم ارسال خبر را در جامعه بر عهده دارند و لذا باید از یک‌طرفه کار کردن و ناهماهنگی و نقدهای نامناسب پرهیز کنند.

رئیس ارشاد نکا ادامه داد: ایجاد امکانات رفاهی و فضای مناسب برای خبرنگاران یکی از وظایف ما است که با تمام توان انجام داده و در جهت پیشرفت امور نیز از همفکری، طرح و برنامه خبرنگاران استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به روز خبرنگار و تجلیل از این قشر نیز گفت: ارشاد نکا در این راستا امسال برنامه‌های خوبی را در دست اجرا دارد که از خبرنگاران شهرستان تجلیل مناسب انجام می‌دهد و همه خبرنگاران در این برنامه دیده می‌شوند.

صفرپور با تاکید بر لزوم آموزش خبرنگاران اضافه کرد: ارائه آموزش یکی از مسائل مهمی است که باید به روز انجام شود و خبرنگاران در این راستا فعال‌تر از گذشته وارد شوند.

رئیس ارشاد نکا با بیان اینکه از نقد منصفانه استقبال و حمایت می‌کنیم، یادآور شد: نقد لازمه کار خبرنگاری است و ما هم مخالف نقد نیستیم اما نقدهای غیرمنصفانه و حاشیه‌سازی را از هیچ خبرنگاری قبول نداریم.

وی گفت: برخی از خبرنگارها با غرض‌ورزی به نقد می‌پردازند که این مسئله خارج از کار حرفه‌ای و رسالت مهم خبرنگاری است.

صفرپور گفت: همه خبرنگاران موظف به ارائه رزومه کاری خود در طول سال به ارشاد هستند.

نماینده خبرنگاران نکا و رابط بین خبرنگاران نکا و خانه مطبوعات مازندران نیز در این جلسه افزود: تشکل خبرنگاران باید به عنوان تشکل و گروه قوی در جامعه عمل کرده و با شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شهرستان در جهت بالندگی تلاش کند.

اکبر مقدسی اظهار داشت: ظرفیت‌های خوبی در شهرستان داریم که در حال هدر رفت است و نتوانستیم از این منابع برای خبرنگاران استفاده کنیم.

وی گفت: ارائه خدمات رفاهی از مسائل مهم و دغدغه خبرنگاران است که با توجه به متوقف شدن بیمه خبرنگاران اکنون از مشکلات خبرنگاران است که بر اساس شنیده‌ها مقرر شده خبرنگارانی که بیمه نیستند شاید از طریق مدیر مسئول بیمه شوند که در دست بررسی است.

مقدسی ادامه داد: حق عضویت خانه مطبوعات مازندران نیز از مسائلی است که امیدواریم توسط خبرنگاران نکایی عضو خانه مطبوعات در اسرع وقت پرداخت شود.

به گزارش فارس, در این جلسه خبرنگاران فارس، ایرنا، مهر، تسنیم، روزنامه حرف مازندران، بهنگر، پیام زمان، بشیر، سرزمین ورزش دیدگاه‌ها و نظرات خود را ارائه دادند.

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو