کد خبر: 73713

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۹:۲۰

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

ساماندهی فضا و نیروی انسانی ازاولویتهای آموزش وپرورش است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از تلاش برای استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی آینده خبر داد و اظهار داشت: تلاش های زیادی برای تحقق این امر صورت خواهد گرفت و این در حالی است که معتقدیم در این راه با چالش‌های زیادی چون ساعات آموزشی، نیروی انسانی، تجهیزات و ... مواجه هستیم.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ سید علی قاسمی، در گردهمایی آموزشی توجیهی استقرار پایه دوازدهم که با حضور معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و معاونین آموزش و پرورش استان در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد، گفت: برای تحقق این امر لازم است منابع تولید کنیم و از این منابع به خوبی بهره برداری شود.

 

وی تحقق این امر را فرصت خوبی برای استان عنوان و تصریح کرد: ساماندهی کلاس و نیروی های انسانی  از جمله دغدغه هایی است که باید در اولویت اقدامات آموزش و پرورش قرار گیرد.

 

قاسمی با تاکید بر اینکه فضای جدی گرفتن کار در استان حاکم شود، افزود: چنانچه حلقه های مشترک بین همه اجزای تعلیم و تربیت بهم پیوسته باشد با تعلیم و تربیتی پویا در این حوزه روبرو خواهیم شد.

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران توسعه فرهنگ برنامه محوری و برنامه ریزی در بدنه آموزش و پرورش را امری ضروری دانست و توجه به فرهنگ برنامه محوری را از جمله رویکردهایی مهم در سال آینده عنوان کرد که باید به آن توجه ویژه شود.

 

قاسمی به وجود ۳۰۰ مدرسه پژوهش محور در استان اشاره و با تاکید بر اینکه فضای پژوهشی در آموزش و پرورش استان حاکم شود،گفت: نگاه ما بر این است تا معلمان ما پژوهش محور بوده و آسیب ها و تهدیدها در حوزه آموزش و پرورش شناسایی و آن را به فرصت تبدیل کنیم. 

 

همچنین سید علی قاسمی در آیین تجلیل از پژوهشگران استان مازندران که در اردوگاه دانش آموزی بادله برگزار شد اظهار داشت: باید به آموزش و پرورش نگاه سیستمی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه توسعه کشور منوط به نیروی انسانی است، افزود: اصلی ترین شاخص توسعه هر کشور سرمایه انسانی است و باید بر این حوزه تمرکز کنیم.

قاسمی با بیان اینکه تمام رفتار معلم بر جامعه تاثیرگذار است، تصریح کرد: اگر به دنبال توسعه هستیم اصلی ترین بستر توسعه توسط انسان های توسعه یافته ایجاد می شود.

این مسئول با بیان اینکه بخشی نگری آفت آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد: باید برای مسائل امروز آموزش و پرورش راه حل های امروزی و برای مسائل فردا راه حل هایی از جنس فردا بیندیشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیا اینکه پژوهشگران ما باید به دنبال راهکارهای عملی باشند، گفت: پژوهشگران برای مسائل آموزش و پرورش راه حل ارائه دهند.

شایان ذکر است در این مراسم از پژوهشگران برتر دانش آموزی و فرهنگی استان تجلیل شد. 

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو