کد خبر: 1929

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۰۹ - ۱۳:۲۲

سال ۹۳ سال خوبی برای ایران خواهد بود

  اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از محور هراز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال 93 سال خوبی برای ملت ایران خواهد بود ...
اسحاق جهانگیری مازندران

 

اسحاق جهانگیری مازندران

 

اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از محور هراز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال ۹۳ سال خوبی برای ملت ایران خواهد بود و در این سال دولت قصد دارد فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها را در کشور اجرایی کند.

به گزارش شرق پرس وی همچنین افزود: آسیب شناسی دقیقی در مورد هدفمندی یارانه ها در کشور صورت گرفته و امیدواریم با ثبت نامی که از سوی مردم در اواخر فروردین ماه ۹۳ صورت می گیرد، عدم تعادل بین مصارف و منابع مشخص شود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردمی که نیاز به یارانه ندارد اگر انصراف دهند به نفع تولید کشور خواهد بود، تصریح کرد: درآمد ناشی از هدفمندی یارانه ها در صورت اجرای صحیح می تواند برای اقشار ضعیف جامعه، درمان خانوارها و تولید هزینه شود.

جهانگیری با بیان اینکه با اصلاح بودجه در سال ۹۲ بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان به پروژه های عمرانی نیمه تمام در اواخر سال ۹۲ اختصاص یافت، گفت: امسال بودجه عمرانی کشور افزایش چشمگیری دارد.

عضو هیئت دولت با اعلام اینکه از محل درآمدهای بخش نفت، گاز، گمرک و مالیات در اسفند ۹۲ بالغ بر ۱۴۷ هزار میلیارد تومان به خزانه کشور پول وازیر شد، افزود: توجه دولت به پیمانکاران بومی و پرداخت معوقات فعالان این حوزه در سال ۹۳ با جدیت پیگیری می شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه بخش مسکن، راه و شهرسازی می تواند در حوزه اشتغال اثرات مفیدی برای جامعه داشته باشد، گفت: این صنعت پردرآمد و سودآور نیاز چندانی به اعتبارات ارزی ندارد.

وی بیان کرد: از محل فروش مناسب نفت در اواخر سال ۹۲، بالغ بر ۳۷ هزار میلیارد تومان از این درامدها به بخش عمران و آبادانی کشور تخصیص یافت.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه قصد داریم با فروش سهام و اوراق مشارکت، پروژه های عمرانی نیمه تمام کشور را به اتمام برسانیم، گفت: محورهای هراز و سوادکوه از جاده های شریانی کشور بوده که تعریض و چهارخطه کردن این محورها با جدیت کاملی در سال ۹۳ صورت می گیرد.

وی اظهار امیدواری کرد: اواخر سال ۹۳ یا اوایل سال ۹۴، بهره برداری کامل از چهارخطه کردن محورهای هراز و سوادکوه توسط مقامات ارشد کشوری و استانی انجام شود.

جهانگیری گفت: هم اکنون عملکرد قرارگاه خاتم الانبیا در اجرای پروژه های عمرانی حوزه راهسازی و سدسازی در کشور مطلوب بوده و بیش از ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه توسط این قرارگاه در کشور در حال انجام است.

معاون اول رئیس جمهور هم اکنون در حال بازدید از مراحل تعریض و چهارخطه کردن محور هراز است.

وزیر راه و شهرسازی، استاندار و اعضای شورای حمل و نقل مازندران، جهانگیری را در این سفر همراهی می کنند./تسنیم

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو