کد خبر: 1309

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۵ - ۵:۴۷

سازمان اطلاعات آمریکا: ذخائر ارزی ایران ۶۸ میلیارد

به گزارش شرق پرس، سازمان اطلاعات مرکزي آمريکا در جديدترين برآورد خود از ميزان ذخاير ارزي ۱۶۹ کشور جهان اعلام کرد ايران در ...

 

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ذخایر ارزی ایران در پایان سال ۲۰۱۳ را بیش از ۶۸ میلیارد دلار برآورد کرد و از رتبه ۳۱ ایران در میان ۱۶۹ کشور جهان از این نظر خبر داد.

به گزارش شرق پرس، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در جدیدترین برآورد خود از میزان ذخایر ارزی ۱۶۹ کشور جهان اعلام کرد ایران در پایان سال میلادی گذشته ۰۶/۶۸ میلیارد دلار ذخیره ارز و طلا داشته است.بر اساس این گزارش ذخایر ارزی ایران در سال ۲۰۱۳ نسبت به سال قبل از آن ۶ میلیارد دلار کاهش داشته است.

ذخایر ارزی ایران در پایان سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۰۶/۷۴ میلیارد دلار اعلام شده بود.این گزارش ایران را از نظر ارزش ذخایر ارزی خود در رتبه ۳۱ جهان قرار داده است. ذخایر ارزی ایران از کشورهای توسعه یافته ای مثل هلند، سوئد، نروژ، اتریش، فنلاند و اسپانیا بیشتر است. ذخایر ارزی این کشورها به ترتیب ۵۴، ۵۲، ۵۱، ۲۷، ۱۰ و ۵۰ میلیارد دلار اعلام شده است.

در میان کشورهای جهان، چین بیشترین ذخایر ارزی را دارد. ارزش کل ذخایر ارز و طلای چین در پایان سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۳۸۲۰ میلیارد دلار اعلام شده است. ژاپن با ۱۲۶۸ میلیارد دلار و اتحادیه اروپا با ۸۶۳ میلیارد دلار به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار گرفته اند.عربستان با ۷۳۹ میلیارد دلار، سوئیس با ۵۳۱ میلیارد دلار، روسیه با ۵۱۵ میلیارد دلار، تایوان با ۴۸۴ میلیارد دلار، برزیل با ۳۷۷ میلیارد دلار، کره جنوبی با ۳۴۱ میلیارد دلار و هنگ کنگ با ۳۰۹ میلیارد دلار از نظر میزان ذخایر ارزی خود در رتبه های بعدی قرار گرفته اند.

میزان ذخایر ارزی آمریکا نیز ۱۵۰ میلیارد دلار، ترکیه ۱۱۷ میلیارد دلار و آلمان ۲۴۸ میلیارد دلار اعلام شده است.

تسنیم

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو