کد خبر: 73405

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ - ۱۲:۰۶

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری خبر داد:

ساری قطب تولید فرآورده های دامی مازندران / توزیع ۳۷۲ تن سبوس گندم یارانه دار

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی ساری گفت: مهرماه امسال 372 تن سبوس گندم یارانه دار بین دامداران و شرکت های تعاونی وابسته به دام این شهرستان توزیع شد.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، فرزین فرهادی گفت: مهرماه امسال ۳۷۲ تن سبوس گندم یارانه ای بین دامداران و شرکت های تعاونی وابسته به دام در شهرستان ساری توزیع شد.

 

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری افزود: از میزان سبوس گندم یارانه ای توزیع شده بین متقاضیان، ۶۵ تن به شرکت تعاونی تولیدکنندگان تخم مرغ، ۳۵ تن سهم شرکت تعاونی گوسفندداران، ۱۱۸ تن سهم کارخانه خوراک دام و ۱۵۴ تن دیگر به شرکت های تعاونی اختصاص یافت.

 

این مسؤول اظهارکرد: سامانه یکپارچه نهاده های دامی کشور برای تسهیل در روند خرید سبوس گندم یارانه دار، رصد تولید و فروش و توزیع سبوس گندم، سیاست گزاری برای تنظیم بازار نهاده های دامی، توزیع مناسب نهاده های یارانه دار و برنامه ریزی برای تعیین نیازهای غذایی دام طراحی شده است.

 

فرهادی ادامه داد: برای خرید نهاده دامی یارانه دار سبوس گندم توسط شرکت های تعاونی شهرستان ساری باید این شرکت ها و عاملین خرید با مراجعه به سامانه یکپارچه نهاده های دامی کشور به آدرس www.enahadeh.ir  مراجعه کنند و با مشاهده میزان دقیق محصول قابل فروش هر یک از کارخانه هایی که مجاز به خرید از آنها هستند  به میزان سهمیه تعیین شده آن شرکت در زمان مناسب اقدام به ثبت کنند.

 

وی اضافه کرد: پس از ثبت سفارش، خریدار باید فیش واریزی را در یکی از شعب بانک سپه در موعد زمان مشخصی که در فیش قید شده پرداخت کرده و با مراجعه به کارخانه آرد، برای دریافت سبوس خریداری شده اقدام کند.

 

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری یادآورشد: شهرستان ساری دارای یک هزار و ۱۲۶ واحد دامداری صنعتی، نیمه صنعتی و سنتی به ظرفیت ۵۴ هزار راس است که سالانه  ۵۰ هزار تن شیر و ۶۲۵۸ تن گوشت قرمز تولید می کنند و به عنوان قطب تولید فرآورده های دامی در استان مازندران شناخته می شود.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو