کد خبر: 21059

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ - ۱۳:۱۸

شمشيربند رئيس شوراي شهر ساري:

ساری در مسیر نیل به جایگاه واقعی اش قرار گرفته است

تیتر 3: رئيس شوراي شهر ساري در كنفرانس خبري اخير­، از برگزاري ۲۰۰ جلسه رسمي در طول سه و نيم سال فعاليت شوراي چهارم ساري ...

تیتر ۳: رئیس شورای شهر ساری در کنفرانس خبری اخیر­، از برگزاری ۲۰۰ جلسه رسمی در طول سه و نیم سال فعالیت شورای چهارم ساری خبر داد و اظهار داشت: خروجی این جلسات بیش از هزار مصوبه در حوزه های مختلف توسعه و عمران و خدمات شهری و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بود که اکثر قریب به اتفاق این تصمیمات  اجرایی شده است.

 

شمشیربند افزود: بودجه شهرداری ساری در سال ۹۲ یعنی هنگام شروع بکار شورای چهارم ۹۰ میلیارد تومان بود که با یک روند افزایشی مستمر به بالغ بر ۵۴۰ میلیارد تومان در سال ۹۵ رسیده است.

 

وی توضیح داد : برای سال ۹۴ بودجه شهرداری ۷۵ درصد رشد یافت . این رشد برای سال ۹۵ معادل ۲۰ درصد بود و برای سال پیش رو نیز بودجه شهرداری با ۱۷ درصد رشد نسبت به سال جاری بسته شد.

 

رئیس شورای شهر ساری با اشاره به اینکه بودجه پیشنهادی شهرداری سال در سال ۹۶ به ۵۸۴ میلیارد تومان رسیده است، تصریح کرد: این روند افزایشی در بخش­های عمرانی و فرهنگی نیز مشهود و محسوس است بگونه­ ای که بودجه عمرانی شهرداری ساری از ۱۰۹ میلیارد تومان در سال اول فعالیت شورای چهارم به ۲۹۵ میلیارد تومان برای سال ۹۶ رسید و بودجه فرهنگی شهرداری ساری هم  از ۵ میلیارد تومان در سال نخست دوره چهارم به ۲۳ میلیارد تومان در سال ۹۶ افزایش یافته است.

 

وی در خصوص رشد بی­سابقه و چشمگیر فضاهای سبز شهری در این دوره گفت: مجموعه فضاهای سبز و پارکی ساری تا پیش از شروع کار شورای چهارم حدود ۹۸ هزار متر مربع بود که فقط در فاصله سال ۹۲ تاکنون بیش از ۱۰۷ هزار متر مربع به آن افزوده شد و فضای سبز و پارکهای ساری به بیش از دو برابر رشد پیدا نمود.

 

شمشیر بند اضافه کرد­: اکنون عملیات اجرایی فاز دوم بوستان ملل­، پارک بانوان و پارک جنگلی کوهستانی شهید نوبخت آغاز شده و مدیریت و ساماندهی پارک جنگلی ۷۷ هکتاری زارع نیز به شهرداری محول گردیده است که مجموعا حدود ۲۲۰۰ هکتار به فضای سبز شهر ساری خواهد افزود و بدین ترتیب سرانه فضای سبز ساری نه تنها از میانگین کشوری بالاتر خواهد رفت بلکه یک رکورد فرا مرزی خواهد بود.

 

وی در بخش دیگری از این نشست خبری به اجرای طرح عظیم هدایت آبهای سطحی اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح در سال ۱۳۷۰ تهیه شد ولی اجرای آن به تعویق افتاد تا اینکه در شورای چهارم مصمم شدیم آنرا عملیاتی کنیم و با عنایت به اینکه معضل آبگرفتگی معابر بسیار آزار دهنده شده بود این پروژه با همه دشواریها و موانع و خصوصا هزینه بالایش به سرعت پیگیری و با اهتمام ویژه شهردار محترم و همکارانش و البته با همکاری و همراهی شهروندان عزیز پیشرفت شگرفی داشت .

 

شمشیربند با بیان اینکه تاکنون با صرف بودجه ای معادل ۱۶۷ میلیارد تومان حدود ۵۰ کیلومتر کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی در مسیرهای مختلف شهر ساری احداث شده است ، در باره نهضت آسفالت در دوره چهارم فعالیت شورای شهر ساری گفت: با صرف ۱۵۵ میلیارد تومان قریب به دو میلیون متر مربع از معابر مرکز استان زیرسازی و آسفالت شده و بنابراین نهضت آسفالت در ساری رونق گرفته و همچنان ادامه دارد.

 

وی افزود­: مناسب سازی پیاده روهای شهر نیز در قالب یک نهضت در حال اجراست و تاکنون با صرف مبلغ ۲۱/۵میلیارد تومان بیش از ۲۳۴ هزار متر مربع پیاده رو سازی انجام گرفته است .

 

شمشیربند با بیان اینکه زباله مشکل اساسی مردم مرکز استان و شهرهای گردشگرپذیر است، افزود: در ابتدا مدیران وقت به مردم وعده رفع معضل زباله تا شش ماه آینده داده بودند و لذا قرار بود به همین مدت زباله های شهر به منطقه پشتکوه حمل شود اما اکنون سیزده سال است که این کار ادامه دارد.

 

وی تصریح کرد: تا قبل از دوره چهارم شورا گامی اساسی برای رفع مشکل زباله صورت برداشته نشد اما در این دوره جهت حل این مشکل ضمن ساماندهی فرایند حمل و دفن زباله و احداث تصفیه خانه در محل دفن، احداث نیروگاه زباله سوز را نیز با جدیت پیگیری کردیم و اکنون ۸۰ درصد تجهیزات نیروگاه زباله‌سوز ساری وارد مرکز استان شده است و دولت موظف به تخصیص اعتبار ساخت نیروگاه زباله‌سوز شده که تاکنون ۲۰ میلیارد تومان توسط دولت تخصیص یافته است.

 

شمشیربند در خصوص وضعیت جذب نیرو در شهرداری گفت:  جذب نیرو در شهرداری به صورت رسمی از سوی استانداری انجام می‌شود و لذا قالب نیروهای جذب شده در شهرداری جزو نیروهای شرکتی ،روزمزد و در بخش خدمات هستند.

 

وی افزود : وقتی بودجه شهرداری از ۹۰ میلیارد به بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد یعنی حجم فعالیت های عمرانی در شهر نیز چندین برابر شد و این حجم کارها را بالطبع باید با تعداد بیشتری نیرو انجام داد . بنابراین هم در فرایند اجرای پروژه ها و هم بخش خدمات به تناسب ازدیاد فعالیتها ، نیروی کار بیشتری نیز نیاز بوده است.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو