کد خبر: 8298

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۲۵ - ۷:۲۳

ساره جوانمردی دومین طلای خود را کسب کرد

نجمین طلای کاروان ایران در پارالمپیک ریو توسط نماینده تیراندازی ماده تپانچه خفیف 50 متر به دست آمد تا این ورزشکار دومین مدال زرین خود را کسب کند.

ساره جوانمردی

به گزارش تیتر ۳ ساره جوانمردی که با رکوردشکنی در ماده ۱۰ متر رشته تفنگ بادی پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ نخستین مدال طلای کاروان ایران را کسب کرده بود، شب گذشته دومین رقابت خود در این مسابقات را در سالن «دئودور» و رشته تیراندازی ماده تپانچه خفیف ۵۰ متر آغاز کرد.

در مرحله مقدماتی این رشته ساره جوانمردی، مهدی زمانی و عالیه محمودی سه نماینده ایران بودند که تنها جوانمردی توانست با کسب ۵۳۴ امتیاز، پس از چائو یانگ ورزشکار چینی و چوات کاراگل از ترکیه که به ترتیب ۵۴۶ و ۵۳۸ امتیاز کسب کردند بعنوان نفر سوم راهی فینال بازی‌ها شود.

جوانمردی در فینال رشته تیراندازی ماده تپانچه خفیف ۵۰ متر که دقایقی قبل به پایانی رسید موفق شد با ثبت ۱۸۹٫۵ امتیاز، علاوه بر کسب طلای المپیک، رکورد این رشته را شکست.

چائو یانگ چینی که در مرحله مقدماتی در گروه جوانمردی صدرنشین شده بود در فینال ۱۸۶٫۵ امتیاز گرفت و به مقام دوم رسید و دنیسوک اوکراینی با کسب ۱۶۰.۸ امتیاز مدال برنز پارالمپیک ریو را به دست آورد.

جوانمردی با قرار گرفتن در جایگاه اول، به نخستین زن ایرانی تبدیل شد که در تاریخ پارالمپیک ایران دو مدال طلا کسب می‌کند.

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو