کد خبر: 8720

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۰۱ - ۱۲:۵۲

آیا همه امکانات پیش بینی شده است ؟

ساخت شهرک کوچک در قلب بابلسر !

طبق تحقیقات به عمل آمده به گفته مهندسان و کارشناسان مربوطه، مجوز ساخت حد اکثر طبقات یک زمین سه هزار متری حدود 15 طبقه می باشد ، حال با این وضعیت صدور پروانه 40 یا 45 طبقه کمی غیر قابل هضم است ...چگونه ساخت یک برج به سه برابر مجوز قانونی رسیده است ؟

تیتر ۳: در حالی که مهندسان بابلسر در شهر زیبای بابلسر به علت مشکلات اقتصادی صدها پروژه را نیمه تمام رها کرده اند ، ساخت دو برج ۴۰ طبقه و ۲۰ طبقه در یک کوچه این شهر در زمینهای کوچک در نوع خود جالب و در عین حال سوال برانگیز است.   
 
در انتهای خیابان طالقانی ، روبروی پارک شورا بالا رفتن سریع یک برج حداقل ۲۰ طبقه ، و نیز ساخت برج دوقلوحداقل ۴۰  الی ۴۵ طبقه  نزدیک به ساحل در زمینی کوچک ( نسبت به تعداد طبقات) کمی عجیب به نظر می رسد .  
 
طبق تحقیقات به عمل آمده به گفته مهندسان  و کارشناسان مربوطه، مجوز ساخت حد اکثر طبقات یک زمین سه هزار متری حدود ۱۵ طبقه می باشد ، حال با این وضعیت صدور پروانه ۴۰ یا ۴۵ طبقه کمی غیر قابل هضم است …  
 
یعنی با کمک کمیسیون ماده ۵ ساخت یک برج به سه برابر مجوز قانونی رسیده است ؟  
پرسش این است چگونه ساخت مجوز چنین برج های عظیمی صادر می شود ؟ طبق شنیده های ما این برج دوقلو در ۴۵  طبقه ساخته می شود ، ۵ طبقه اول برای پارکینک در نظر گرفته شده است و در ۴۰ طبقه دیگر در هر طبقه ۴ واحد ساخته می شود ؟
 
یعنی در واقع ساخت یک شهر کوچک در دل یک برج بزرگ ؟ سوال این است در حالی که اهالی آن منطقه از کمبود حتی آب رنج می برند ، آیا ساخت چنین شهرک کوچک از نظر امکانات قابل توجیه می باشد ؟
 
آیا همه امکانات از جمله مشکل فاضلاب ، آب ، محوطه سازی، ترافیک فراوان و بسیاری از مسائل از این دست در این طرح پیش بینی شده است ؟
 
هر چند ساخت برج های بزرگ به زیبایی شهر می افزاید ولی هر کاری باید روی اصول خودش انجام شود و چه خوب بود ساخت چنین برج زیبایی در زمینی مناسب ساخته می شد تا در آینده مشکلات فراوان ایجاد نشود .
به هر حال امیدواریم مسئولان مربوطه پاسخ قانع کننده ای برای این پرسش داشته باشند…    

منبع: تابناک

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو