کد خبر: 2341

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۵ - ۳:۴۷

زنی که ادعا می کرد با جنیان ارتباط دارد

    به گزارش شرق پرس، سرهنگ حمیدرضا گل صباحی گفت: در پی دریافت پرونده شکایت یکی از شهروندان از زنی مبنی بر ...

 

سرهنگ گل صباحی از دستگیری رن رمالی خبر داد و گفت: نامبرده با انجام مانورهای تقلبی مدعی شده بود که با جنیان در ارتباط بوده و توانایی خوب کردن بیماری آلزایمر و . . . را دارد.

 

 

به گزارش شرق پرس، سرهنگ حمیدرضا گل صباحی گفت: در پی دریافت پرونده شکایت یکی از شهروندان از زنی مبنی بر کلاهبرداری از وی به واسطه رمالی و دعانویسی با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله تیمی ویژه از کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان پیگیری و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
 
وی افزود: شاکی در تحقیقات اولیه ماموران عنوان داشت که از طریق خانواده‌اش با این زن آشنا شده و پس از مدتی رفت و آمد خانوادگی و کسب اطلاعات درباره برخی از مشکلات و مسائل زندگی خانوادگی وی با گرفتن فال قهوه و ادعای اینکه زندگی شما طلسم شده و باید این طلسم‌ها باطل شود با احساسات این فرد بازی کرده و با توسل به این شیوه مبالغ هنگفتی از وی کلاهبرداری کرده است.
 
گل صباحی در خصوص شیوه و شگرد این رمال کلاهبردار گفت: نامبرده با انجام مانورهای تقلبی مدعی شده بود که با جنیان در ارتباط بوده و توانایی خوب شدن بیماری آلزایمر، ثروتمند شدن، باز کردن قفل روزی، بازکردن بخت و … را دارد و در قبال تعدادی از دعاهای دست‌نویس کاغذی و خر مهره، مبلغی حدود ۴۵ میلیون تومان از این خانواده کلاهبرداری کرده است.
 
رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: با راهنمایی‌های شاکی و انجام تحقیقات محسوس و نامحسوس از متهم با هماهنگی مقام قضایی زن کلاهبردار طی یک عملیات پلیسی در منزلش دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.
 
وی افزود: متهم در بازجویی‌های ماموران علیرغم انکارهای اولیه در مواجهه با شواهد و مدارک موجود و شگردهای خاص پلیسی اقرار کرد که تنها وی توانایی گرفتن فال قهوه را دارد و نوشتن دعاها و رمالی توسط زن دیگری که همدست وی بود، انجام می‌شود.
 
گل صباحی اظهار داشت: با توجه به اعترافات نامبرده، متهم ردیف دوم نیز در یک عملیات پلیسی دستگیر و به جرم خود مبنی بر دعا نویسی اعتراف و اقرار کرد که چندین سال است که به چنین کاری مشغول است و تا کنون با این شیوه مبلغ ۲۰۲ میلیون تومان از طعمه‌های خود کلاهبرداری کرده است.
 
در بازرسی از منزل متهم تعدادی کتاب ادعیه، فال قهوه و خر مهره کشف و تا کنون تعداد ۹ نفر مالباخته شناسایی و متهمان دستگیر شده پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شده و از آنجا با قرار وثیقه قانونی ۳۰۰ میلیون تومانی روانه زندان شدند.

باشگاه خبرنگاران

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو