کد خبر: 73435

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ - ۲۲:۳۲

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش:

رویکرد مدارس شاهد برپایه نگاه ارزشی و انقلابی شکل گرفته است

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران گفت: رویکرد مدارس شاهد برپایه نگاه انقلابی و ارزشی شکل گرفته و لازم است برهمین رویه نیز ادامه بیابد.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، محمدرضا رزاقی در گردهمایی مدیران مدارس  شاهد و ایثارگران و کارشناسان شاهد شهرستان ها و مناطق مازندران که به صورت کارگاهی به منظور همکاری، هم اندیشی ، رفع نواقص آموزشی و  کیفیت  بخشی مدارس شاهد در مجتمع رفاهی خزرآباد ساری برگزار شد اظهار داشت: مدارس شاهد از سال ۶۵ به فرمان حضرت امام خمینی (ره ) بر حسب  تدبیر و ضرورت برای اهداف انقلاب و رسیدگی به امور تحصیلی فرزندان شهدا و ایثارگران شکل گرفت.

 

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس شاهد بر اساس ضرورت و اهداف انقلاب شکل گرفت تصریح کرد: بینش  انقلاب ما دفاع از محرومین و مستضعفین ، تبیین، نشر  مبانی دینی و اعتقادی است این امر جزو ضرورت ذاتی انقلاب اسلامی و این مسئله سبب می شود که مدارس شاهد به عنوان یک ضرورت در آموزش و پرورش وجود داشته باشند.

 

این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: همه مدارس شاهد دارای فلسفه و ماموریت ذاتی هستند اما در مدرسه شاهد علاوه بر فلسفه و ماموریت ذاتی منبعث از اسناد رسمی آموزش و پرورش، اهدافی مختص به خود دارد آن هم به خاطر دانش آموزانی که در آن مدرسه مشغول به تحصیل هستند.

 

رزاقی بینش ارزشی و انقلابی را از جمله ویژگی ایجاد مدارس شاهد ذکر کرد و خاطر نشان ساخت: هدف  شاهد تامین یک سیستم ومدل تربیتی خاص برای فرزندانی که پدرشان بر اساس یک عقیده و باور  ایثارگری را انتخاب کردند.

 

وی کیفیت بخشی امور مدارس شاهد را امری مهم دانست و هدف مهم این گردهمایی را طراحی و تدوین مدل کیفیت بخشی با مشارکت و نظر مستقیم مدیران مداری عنوان نمود.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو