کد خبر: 7477

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ - ۸:۲۸

پس از رسوایی موضوع فیش های نجومی مدیران؛

رونمایی از فیش های رسوبی کارمندان مازنی لرزه بر اندام می زند

رسوایی فیش‌های حقوقی مدیران دولتی به انتشار سلسله‌ای از فیش‌های حقوقی برخی مدیران دولتی در زمان ریاست جمهوری حسن روحانی و پیش از آن اشاره دارد.

اختصاصی تیتر ۳/سید مجید محمدیان: رسوایی فیش‌های حقوقی مدیران دولتی به انتشار سلسله‌ای از فیش‌های حقوقی برخی مدیران دولتی در زمان ریاست جمهوری حسن روحانی و پیش از آن اشاره دارد. این جنجال در خرداد ۱۳۹۵ با انتشار فیش‌های حقوقی مدیران بیمه مرکزی ایران، رئیس صندوق توسعه ملی، مدیران بانک رفاه کارگران و مسئولان و مدیران چند سازمان دیگر رخ داد و بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و افکار عمومی در پی داشت.

در حالی در هفته دولت به سر می بریم که حقوق و مزایای چند صد میلیونی در حالی به مدیران پرداخت شده که به استناد به ماده ۷۶ قانون خدمات کشوری هیچ‌کس در دولت نباید بیش از ۷ برابر حداقل حقوق یک کارمند عادی (یعنی حداکثر ۵۲ میلیون و ۵۰۰هزار ریال) حقوق بگیرد.

متاسفانه در این بین کارمندان با آبروی هستند که نه تنها از حقوق متعارف برخوردار نیستند بلکه از حداقل حقوق نیز محروم می باشند حقوقی که کفاف نیمی از ماه را هم نمی دهد و به قول معرف برکت ندارد!

خارج از حقوق نامتعارف و ناعادلانه این کارمندان برخی از این عزیزان با عدم امنیت شغلی مواجه می باشند تعاریفی مانند هجمی ، قرارداد معین ، شرکتی و غیره سد محکمی بر معیشت آنها محسوب می شود.

تعداد این کارمندان دولتی دقیقا مانند مدیرانی با فیش های نجومی بسیار زیاد است و نشان از این است که برخی مدیران پرتلاش کشورمان چون تلاش وافری در توسعه حوزه های مختلف دارند حقوق هایشان دقیقا با میزان تلاش هایشان هم خونی خواهد داشت!!!

کارمندان زحمت کشی در استان مازندران وجود دارند که باید برای آنها اقدامی موثر صورت دهند واریز حقوق های رسوبی درد آور در مقابل حقوق های نجومی شرم آور قرار دارد و این عین ناعدالتی در سیستم دستگاه های اجرایی محسوب می شود.

نمی خواهیم مشکلات پیش روی کارمندان دولتی را به حزب و جناح خاصی نسبت دهیم و این ایراد در دولت های گذشته هم به وفور یافت می شود و متاسفانه در دولت های گذشته عادلانه نبودن برخی رفتارها و حقوق و مزایا برخی مدیران و مناسب نبودن نوع قرارداد آنها که پس از ۳۰ سال خدمت صادقانه باید به شغل راننده تاکسی یا آژانس های مسافرتی برای امرار معاش بهتر خود مشغول به کار شوند مشهود می باشد.

در هفته دولت قرار داریم و می خواهیم یادی کنیم از کارمندان استان مازندران که با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته اند یادی کنیم از پدری که حقوقش کفاف خرید مایحتاج خانواده اش را نمی دهد و یادی کنیم از برخی کارمندان هجمی و شرکتی که آرزوی مسافرت در فصل تابستان بر روی دل فرزندانشان وجود دارد.

البته زحمات برخی مدیران پرتلاش و فهیم استانمان را قدر می نهیم و در این مقال به واسطه توجه به توسعه زیرساختهای استان تشکر می نمایم و به همه مسئولین و کارکنان زحمتکش مازنی هفته دولت را تبریک و تهنیت عرض میکنیم. تا باشد که رستگار شویم…

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو