کد خبر: 3863

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۶ - ۲۰:۳۴

رونمایی از طرح ۱+۵ برای لغو کامل تحریم های ایران

به گزارش شرق پرس, فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: کشورهای 1+5 در حال ارائه پیشنهاد به ایران هستند.بر اساس این پیشنهاد  ...

 

 

 آسوشیتدپرس خبر از پیشنهاد جدید کشورهای ۱+۵ به ایران در ازای رفع کامل تحریم ها داده اند.

به گزارش شرق پرس, فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: کشورهای ۱+۵ در حال ارائه پیشنهاد به ایران هستند.بر اساس این پیشنهاد  اگر ایران با کاهش اساسی در فعالیت های هسته ای خود برای کاهش امکان ساخت بمب موافقت کند، آنها نیز همه تحریم ها را برخواهند داشت.

انتشار خبر ارایه این پیشنهاد در حالی است دور قبلی مذاکرات ایران و ۱+۵ با نتیجه مشخصی تمام نشد.همین موضوع جو مثبت مذاکرات گذشته را تحت تاثیر قرار داد.

طی دو روز گذشته نیز مذاکره ای غیر رسمی فوق العاده ای میان محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی این اتحادیه در استانبول برگزار شد.

ساعاتی پیش از انتشار خبر ارایه پیشنهاد لغو کامل تحریم ها به ایران ،مایکل مان سخنگوی کاترین اشتون گفت:  ظریف و اشتون در استانبول‌ گفتگوهای طولانی و  مفیدی داشتند.

روحانی نیز پس از مذاکرات نامشخص وین ۴ ابراز امیدواری کرده بود که در دور بعدی مذاکره ها قدم های مثبتی از جانب دوطرف برداشته می شود. روحانی رسیدن به توافق نهایی در تیر ماه را قابل تحقق اعلام کرده بود.

ارایه این پیشنهاد یک تحول مهم و اساسی در روند مذاکره های هسته ای ایران و ۱+۵ است.

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو