کد خبر: 1642

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۲۴ - ۵:۱۲

رونالدو و مسی به کودکان سوریه کمک می کنند

شرق پرس: کریستیانو رونالدو که با درآمد سالیانه 148 میلیون یورو، ثروتمندترین بازیکن فوتبال در دنیا است تصمیم گرفته به حمایت از کودکان ...

 

کریستیانو رونالدو و لیونل مسی، دو ستاره بزرگ دنیای فوتبال، تصمیم گرفته اند به طور مشترک از کودکان سوری که در جنگ این کشور آسیب دیده اند حمایت کنند.
شرق پرس: کریستیانو رونالدو که با درآمد سالیانه ۱۴۸ میلیون یورو، ثروتمندترین بازیکن فوتبال در دنیا است تصمیم گرفته به حمایت از کودکان سوریه بپردازد؛ کودکانی که در جنگ سه ساله سوریه ۱۱ هزار نفرشان جان خود را از دست داده اند و بیش از یک میلیون نفر آنها آواره شده اند.
 
فرارو به نقل از « فرانس ۲۴» نوشت:  رونالدو این خبر را روز چهارشنبه در صفحه توییترش که ۲۵ میلیون نفر آن را دنبال می کنند منتشر کرد: «من همراه مردم سوریه هستم. کودکان بیگناه به کمک ما احتیاج دارند». این توییت، به محض منتشر شدن ۱۵ هزار بار توییت مجدد شد تا برنده توپ طلای ۲۰۱۳ حداقل بخشی از رسالتش را انجام داده باشد. رونالدو که عضو موسسه بریتانیایی « Save the Children » هم است درست پس از انتشار ویدئویی از همین موسسه که وحشت کودکان سوری در حین جنگ را به تصویر می کشید، دست به چنین اقدامی زد. این ویدئو که در طول یک هفته بیش از ۲۵ میلیون بازدید کننده داشت مرگ بیش از ۱۴۰ هزار کودک بی پناه سوری از ماه مارس ۲۰۱۱ گوشزد کرد.
 
کمک ۱۰۰ هزار یورویی مسی به کودکان سوری

البته شرایط اسفناک کودکان جنگ زده سوریه، دیگر ستاره دنیای فوتبال یعنی لیونل مسی را هم بی تفاوت نگذاشت. مسی که از سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از سفرای یونیسف ایفای نقش می کند هم روز چهارشنبه با انتشار مطلبی در صفحه فیس بوکس خود به حمایت از کودکان سوری پرداخت.
 
مطلبی که مسی نوشته بود این طور شروع شده بود: «اجازه ندهید که کودکان سوری یک سال دیگر را با جنگ و رنج سپری کنند. شما می توانید از همین حالا بیانیه ای را امضا کنید که در آن از مسئولان جهان چنین خواسته هایی مطرح شده است:
– پایان خشونت علیه کودکان سوری
– پایان محاصره به کمک های بشردوستانه
– پایان حمله به کارکنان سازمان ملل، مدارس و بیمارستان ها
– افزایش سرمایه گذاری برای آموزش و مراقب روانی که کودکان با آن مواجه هستند. تقاضای شما می تواند به پسران و دختران سوری کمک کند تا زمینه آموزش، پیشرفت و حفاظت آنها تامین شود».
 
مسی البته ماه اوت سال گذشته هم جمله ای پرمعنا روی صفحه فیس بوکش منتشر کرده بود: «مشهور شدن این فرصت را در اختیارم گذاشت تا به همه افراد نیازمند به ویژه کودکان کمک کنم».

 این در شرایطی است که روزنامه اسپانیایی «اسپورت» هم در تازه ترین شماره اش به کمک ۱۰۰ هزار یورویی مسی به کودکان سوری خبر داده است. مسی موسسه خیریه ای به نام خودش داردکه هدف آن آموزش و مراقبت از کودکان بی سرپرست و نیازمند است.

 
/انتهای خبر
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو