کد خبر: 3232

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۱۷ - ۱۲:۰۸

روزنامه قانون توقیف شد

شرق پرس: علیرضا نیکویی - جانشین مدیرمسوول روزنامه‌ «قانون» - در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: رونوشت نامه‌ای خطاب ...

 

 

 روزنامه‌ «قانون» به‌صورت رسمی از سوی دادستانی تهران تا اطلاع ثانوی توقیف شده است.
 

شرق پرس: علیرضا نیکویی – جانشین مدیرمسوول روزنامه‌ «قانون» – در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: رونوشت نامه‌ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی دادستانی تهران برای ما ارسال شده که در آن اعلام شده، روزنامه‌ی «قانون» رسما توقیف شده است.
 
او ادامه داد: شفیعی – بازپرس شعبه‌ی ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه – این نامه را امضا کرده است.
 
جانشین مدیرمسوول روزنامه‌ قانون درباره‌ دلیل توقیف نیز توضیح داد: در این نامه، دلیل توقیف روزنامه انتشار مطالب خلاف واقع در راستای تشویش اذهان عمومی و انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی بیان شده که در بند آخر آن به تذکر ۳۰ فروردین‌ماه هیئت نظارت بر مطبوعات به روزنامه، استناد شده است.
 
ساعتی پیش نیز مسعود کاظمی – دبیر تحریریه‌ی روزنامه‌ی «قانون» – با بیان این‌که چند ساعت پیش از سوی دادستانی به ما «اعلام جرم» شد، توضیح داد: صبح امروز (چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت‌ماه) از سوی دادستانی در تماسی تلفنی با مسوولان روزنامه‌ی قانون اعلام شد‌ که به‌دلیل انتشار خبر «آزادی آقای رویانیان» این روزنامه به نشر اکاذیب متهم و علیه آن، اعلام جرم شده است.
 
او ادامه داد: خبر «آزادی آقای رویانیان» با وثیقه‌ی ۱۰۰میلیارد تومانی از سوی خبرگزاری «دانا» عصر دیروز منتشر شد و روزنامه‌ی قانون همان خبر را منتشر کرد؛ اما از سوی دادستانی تهران این خبر مصداق نشر اکاذیب دانسته و علیه این روزنامه اعلام جرم شده است.

 

/انتهای خبر

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو