کد خبر: 3395

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۲۴

رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر پاکستان: نا امنی در مرزهای ایران و پاکستان طبیعی نیست

  شرق پرس: صبح دوشنبه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با آقای نواز شریف، نخست وزیر پاکستان و هیأت ...

 

 

 

رهبر انقلاب در دیدار با نخست وزیر پاکستان فرمودند: دست‌هایی در کار است تا با شیوه‌هایی ‌از جمله ایجاد ناامنی در مرز مشترک طولانی، میان دو ملت دوست و صمیمی ایران و پاکستان و میان دو دولت فاصله ایجاد کند؛ اما نباید اجازه داد تا فرصت بزرگ گسترش روابط میان دو کشور از دست برود.

 

شرق پرس: صبح دوشنبه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با آقای نواز شریف، نخست وزیر پاکستان و هیأت همراه، مهم‌ترین عامل رابطه خوب و صمیمی میان دو ملت ایران و پاکستان را اشتراکات گسترده فرهنگی و دینی دانستند و با اظهار گلایه از کاهش سطح روابط در زمینه اقتصادی گفتند: دست‌هایی در کار است تا با شیوه‌هایی ‌از جمله ایجاد ناامنی در مرز مشترک طولانی، میان دو ملت دوست و صمیمی ایران و پاکستان و میان دو دولت فاصله ایجاد کند؛ اما نباید اجازه داد تا فرصت بزرگ گسترش روابط میان دو کشور از دست برود.

 رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم گسترش بیش از پیش روابط جمهوری اسلامی ایران و پاکستان و فعال شدن طرح‌های بزرگ اقتصادی از جمله طرح خط لوله گاز، خطاب به نخست وزیر پاکستان خاطرنشان کردند: امیدواریم در دوره مسئولیت شما، تحرک خوبی در روابط دو کشور در زمینه‌های گوناگون ایجاد شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه برای گسترش روابط نباید منتظر اجازه کسی بود، افزودند: امریکا که خباثت آن برای همه مشخص است، از جمله دولت‌هایی است که تلاش دارد میان ایران و پاکستان فاصله اندازد، البته غیر از امریکا دولت‌های دیگر‌ نیز در این زمینه فعالند.

ایشان به برخی ناامنی‌ها در مناطق مرزی ایران و پاکستان‌ در ماه‌های اخیر اشاره کردند و گفتند: برخی عمداً تلاش دارند ‌در مرز طولانی دو کشور ناامنی ایجاد کنند و ما نمی‌توانیم باور کنیم که این قضایا طبیعی و غیرعمدی است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: البته ما اطلاعات از برخی فعالیت‌ها در منطقه بلوچستان پاکستان، برای ناامن کردن مرزهای دو کشور داریم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گروه‌های تکفیری را خطری برای همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی دانستند و گفتند: اگر با گروه‌های تکفیری مقابله نشود، آن‌ها صدمات و ضربات بیشتری به دنیای اسلام خواهند زد.

ایشان در پایان بار دیگر اظهار امیدواری کردند، تا روابط ایران و پاکستان هر چه بیشتر گسترش یابد.

در این دیدار که آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز حضور داشت، آقای نواز شریف با اظهار خرسندی فراوان از دیدار دوباره با رهبر انقلاب اسلامی به خاطرات خوب سفر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به پاکستان و لاهور اشاره کرد و گفت: در آن سفر من سر وزیر ایالت پنجاب به مرکزیت لاهور بودم و استقبال و ابراز احساسات پرشور مردم پاکستان، نشان از عمق پیوندهای فرهنگی، دینی و تاریخی دو ملت دارد.

نخست‌وزیر پاکستان همچنین با اشاره به مذاکرات خود در تهران گفت: من همه تلاشم را به کار خواهم گرفت تا سطح روابط اقتصادی دو کشور علاوه بر اینکه به ۳ میلیارد دلار چند سال قبل بازگردد، از این سطح هم فرا‌تر برود و طرح خط لوله گاز نیز احیا‌ شود.
 
به گزارش تابناک نخست‌وزیر پاکستان ناامنی‌های اخیر در مناطق مرزی دو کشور را بسیار تأسف بار خواند و با تأیید این موضوع که دست‌هایی برای ایجاد فاصله میان دو کشور در کار است، خطاب به رهبر انقلاب اسلامی گفت: من به جناب‌عالی اطمینان خاطر می‌دهم که دولت پاکستان در برخورد با عوامل ناامنی در مرزهای مشترک دو کشور، از هیچ تلاشی دریغ نکند و از اقدامات جمهوری اسلامی ایران نیز حمایت کند.

 

/انتهای خبر

 

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو