کد خبر: 20500

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ - ۱۳:۴۵

رهایی ۶۶ درصد محکومین به قصاص از چوبه دار در مازندران

تیتر 3 » رئیس کل دادگستری استان مازندران از بخشش ۶۶ درصد زندانیان محکوم به قصاص نفس در مازندران طی ۱۰ ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش تیتر ۳ » به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی تقوی فرد به تکمیل پرونده ۳۳نفر از محکومین به قصاص در استان اشاره کرد و گفت: حکم قصاص ۲۲نفر از این محکومین به همت روسای زندان ها، مددکاران و روحانیون زندان و با رضایت اولیای دم اجرا نشد.

 

وی با ابراز نگرانی از اینکه به طور معمول ۱۳ -۱۵ درصد زندانیان به دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی، فرهنگی و عدم اشتغال، برگشت به زندان خواهند داشت، خاطرنشان کرد: در استان مازندران، برگشت به زندان برای افرادی که تحت پوشش مرکز مراقبت بعد از خروج قرار گرفته و وام اشتغال زایی دریافت کرده اند، به نیم درصد کاهش یافته است.

 

حجت الاسلام تقوی فرد با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۵ تاکنون حدود ۲۰۰ زندانی وام اشتغال زایی تا سقف ۱۰ میلیون تومان دریافت نموده اند، ادامه داد: جمع کل وام پرداختی به زندانیان استان پس از آزادی، نزدیک به ۸۶۰ میلیون تومان بوده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان های استان مازندران در سال جاری، یکهزار و ۱۷۸ پرونده وارده داشتند که ۹۰۹ پرونده توسط مددکاران شورای حل اختلاف زندان، منجر به صلح و سازش، جلب رضایت و آزادی زندانی شده است.

 

حجت الاسلام تقوی فرد یادآورشد: همچنین یکهزار و ۲۲۰ زندان استان در ۱۰ماهه نخست امسال، مورد بازدید قضات و روسای دادگستری حوزه های قضایی استان قرار گرفت.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو