کد خبر: 547

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۱۹ - ۱۴:۲۴

رهایی جوان ۲۱ساله گرگانی از چوبه دار

شرق پرس:  این جوان در سال 1389 در سن 18 سالگی مرتکب قتل عمد شده بود که با حکم مراجع قضایی به قصاص ...

 

برگزاری ۹ جلسه صلح و سازی از سوی تیم رضایت زندان گرگان و بزرگان اهل سنت استان گلستان، زمینه‌ساز بسته شدن یک پرونده قتل و رهایی جوان ۲۱ ساله گرگانی از چوبه دار شد.

شرق پرس:  این جوان در سال ۱۳۸۹ در سن ۱۸ سالگی مرتکب قتل عمد شده بود که با حکم مراجع قضایی به قصاص نفس محکوم شد، اما تلاش مسئولان زندان و تیم اخذ رضایت و همکاری موثر روحانیون و معتمدین اهل سنت استان به رهایی وی از قصاص منجر شد.

بر اساس این گزارش، این پنجمین پرونده قتلی است که از عید سعید فطر سال جاری تاکنون با برگزاری جلسات با شکات، رضایت آن‌ها بدست آمده است.

اوایل بهمن ماه سال جاری رضایت شاکیان باعث شد که یک زندانی ۱۸ ساله محکوم به قصاص نفس در زندان گرگان از چوبه دار نجات پیدا کند.

اواخر مهرماه سال جاری نیز یک جوان ۲۵ ساله محکوم به قصاص نفس که به جرم قتل عمد زندانی شده بود، با رضایت اولیاء دم از چوبه دار نجات یافت.

همچنین در یک ماه قبل از آن و در فاصله حدود یک هفته دو زندانی دیگر با ۲۶ سال و ۳۲ سال سن که به جرم قتل در زندان گرگان بسر می‌بردند، با تلاش مددکاران، مسئولان قضایی، ریش سفیدان و بخشش اولیاء دم در زندان گرگان از چوبه دار نجات یافتند.

ایسنا

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو