کد خبر: 9279

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ - ۱۱:۳۹

رنو در ایران کارخانه می‌سازد

تیتر3:  ۲ خودروی رنو سیمبل و داستر جدید سال ۲۰۱۸در ایرن به تولید می‌رسد. سازمان گسترش و نوسازی ایران(ایدرو) و شرکت رنو فرانسه در دومین ...

تیتر۳:  ۲ خودروی رنو سیمبل و داستر جدید سال ۲۰۱۸در ایرن به تولید می‌رسد. سازمان گسترش و نوسازی ایران(ایدرو) و شرکت رنو فرانسه در دومین روز از نمایشگاه خودرو پاریس، توافقنامه همکاری امضا کردند که براساس آن رنو با همکاری سازمان گسترش در ایران کارخانه مستقل بنا خواهد کرد.

در ماه‌های گذشته از اجرای برجام مذاکرات رنو با شرکایش در ایران یعنی سایپا و ایران‌خودرو به نتیجه نرسید تا اینکه در نهایت موفق شد نظر سازمان گسترش برای حضور مستقیم در ایران را جلب کند. روز جمعه منصور معظمی رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و «تیری بلوره» قائم‌مقام مدیرعامل رنو با حضور محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و «کارلوس گون» مدیرعامل رنو توافقنامه برای همکاری مشترک (جوینت ونچر) میان گروه خودروسازی رنو و سازمان گسترش را به امضا رساندند.

این همکاری مشترک شامل یک مرکز مهندسی و خرید جدید برای حمایت از قطعه‌سازان داخلی و یک کارخانه تولیدی با ظرفیت اولیه ۱۵۰هزار دستگاه در سال است. ۲خودرو سیمبل و داستر جدید نخستین خودروهای تولیدی این کارخانه خواهند بود که در سال ۲۰۱۸به تولید می‌رسند. براساس این توافقنامه، رنو برای نخستین‌بار در ایران، مراکز توزیع، فروش و خدمات پس از فروش خود را خواهد داشت. همچنین همکاری‌های کنونی رنو با ۲ شریک خود سایپا و ایران‌خودرو در قالب «همکاری مشترک رنو پارس» ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، طی ماه‌های گذشته از اجرای برجام نخستین قرارداد خودرویی میان ایران‌خودرو و پژو منعقد شد و قرارداد دوم را سایپا و سیتروئن بستند و حالا قرار است قرارداد رنو و سازمان گسترش نهایی شود. ایران‌خودرو و پژو قرار است امسال نخستین محصول خود را با نام «۲۰۰۸» به بازار ایران عرضه کنند و پس از آن، خودروهای «۳۰۱» و «۲۰۸» را وارد بازار کنند. سایپا و سیتروئن نیز تفاهم اولیه را برای افزودن خودروهای روز سیتروئن به خطوط تولید سایپا کاشان داشته‌اند.

   

*سهم ۶۰ درصدی فرانسوی‌ها

وزیر صنعت، معدن و تجارت از انجام کار ۱۰ماهه روی قرارداد جدید جوینت ونچر خودرویی ایران و فرانسه خبر داد و گفت: سهم سرمایه‌گذاری طرف فرانسوی در این قرارداد ۶۰ درصد تعریف شده است. به گزارش مهر، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه مراسم انعقاد قرارداد خودرویی ایران و فرانسه گفت:

در سرمایه‌گذاری‌های جدید فرانسه در صنعت خودروی ایران، سهم سرمایه‌گذاری طرف خارجی ۶۰درصد و سهم طرف ایرانی ۴۰درصد درنظر گرفته شده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این قرارداد در ۲فاز طراحی شده که در فاز اول تولید ۱۵۰ هزار دستگاه در سال و فاز دوم ارتقا به ۳۰۰ هزار دستگاه درنظر گرفته شده است. وی تصریح کرد: تولید خودروهای ال ۹۰ و ساندرو با خودروهای جدید در مجموع به ۵۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو