کد خبر: 14455

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ - ۱۰:۲۷

در رستوران های بین راهی شمال گوشت الاغ کباب می کنند؟

تیتر 3 » باز هم یک شایعه بدون آن که به دنبال مبنع خبر باشیم آنرا برای دیگران فوروارد می کنیم ! دریغ از یک سرچ ساده و اطمینان از صحت خبر !

گوشت الاغ
به گزارش تیتر ۳ » تیتر ۳ » باز  هم یک شایعه بدون آن که به دنبال مبنع خبر باشیم آنرا برای دیگران فوروارد می کنیم ! دریغ از یک سرچ ساده و اطمینان از صحت خبر !
طی روزهای اخیر عکسی در فضای مجازی منتشر شده که صحنه سلاخی کردن الاغی را نشان می دهد و حتی روز و تاریخ آن هم مشخص شده است. این طور شایعه شده که محل مورد نظر یکی از رستورانهای بین راهی در جاده هراز است در حالی که واقعیت چیز دیگری است. تصویر مربوط به کشتارگاه غیرمجازی در کشور چین است که یک سایت فرانسوی آن را منتشر کرده است.

 

یبل
براستی این مسئله باید ریشه یابی شود که چرا ما شایعات را به سادگی پخش می کنیم و حتی ۱ ثانیه هم در آن تامل نمی کنیم!  ابزار گوگل یکی از مفید ترین راه ها برای آگاهی از صحت و سقم خبرهایی از این دست قبیل است. به محض آن که خبر های مشکوک دیدید ابتدا عنوان شایعه را در گوگل سرچ کنید سپس از طریق خبرگزاری های معتبر از صحت آن با خبر شوید. چنانچه نتیجه را در گوگل پیدا نکردید و هیچ خبرگزاری ای آن خبر را منتشر نکرده بود شما نیز اقدام به انتشار آن نکنید.
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو