کد خبر: 17633

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۸:۴۸

رزمایش ایران در مساحتی معادل ۲ برابر انگلیس

تیتر 3 » یک رسانه غربی در گزارشی اعلام کرد که رزمایش مدافع آسمان ولایت ۷ در مساحتی معادل دو برابر کل مساحت انگلیس در حال برگزاری است.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از «آی بی تایمز»، ایران در حال برگزاری رزمایش نظامی در جنوب این کشور است؛ رزمایشی که مساحت محل برگزاری آن دو برابر مساحت کل انگلیس است.

در گزارش «آی بی تایمز» آمده است: رزمایش نظامی «مدافعان آسمان ولایت ۷» که از روز دوشنبه ۲۶ دسامبر سال جاری میلادی در جنوب ایران آغاز شده با تجهیزات نظامی ساخت ایران انجام شده و در فضایی معادل دوبرابر کل بریتانیا در حال اجرا است.

این رسانه ادامه داد: بیش از ۱۷ هزار نفر در این رزمایش شرکت کرده اند و سیستم‌ های دفاعی موشکی ایران علاوه بر دیگر تسلیحات ایرانی در آن استفاده می شود. ‌۴۸۶ هزار کیلومتر مربع در جنوب و جنوبی شرقی ایران برای این رزمایش نظامی در نظر گرفته شده و نیروهای هوایی و دریایی ارتش به همراه نیروی هوافضای سپاه پاسداران و نیروهای پلیس در آن حضور دارند.

بر اساس اعلام «آی بی تایمز»، یکی از ابعاد مهم انتخاب این نقطه جغرافیائی برای رزمایش مذکور این است که فضای این مناطق به لحاظ استفاده انبوه پروازهای تجاری، منطقه هوائی حساسی به شمار می آید.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو