کد خبر: 9038

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۰۶ - ۱۹:۴۶

ردپای کارگر اخراجی در سرقت میلیاردی تلفن همراه

کارگر اخراجی و دو دوستش به اتهام سرقت یک میلیاردی تلفن همراه از دو مغازه‌دار تهرانی دستگیر شدند.

تیتر ۳: چندی پیش مردی که در زمینه خرید و فروش تلفن همراه فعالیت داشت با حضور در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۴ تهران از سرقت یک محموله گوشی تلفن همراه از مغازه‌اش خبر داد.

شاکی به بازپرس پرونده گفت: شب حادثه من و برادرم در حال حمل محموله‌های گوشی تلفن همراه با خودروی مزدا بودیم. وقتی به مقابل مغازه رسیدیم، چهار مرد که سر و صورتشان را پوشانده بودند، از خودرویشان پیاده شده و راه را بر ما بستند.

وی افزود: آنها سلاح کمری، افشانه، چاقو و تبر به دست داشتند. افراد مهاجم به سمت‌مان حمله کردند. آنها ابتدا برادرم و بعد مرا بشدت کتک زدند. این افراد سپس خودرو و محموله ۱۵۸۴ عدد گوشی تلفن همراه را که یک میلیارد تومان ارزش داشت، دزدیدند.

همزمان با تشکیل این پرونده با دستور قضایی تحقیقات ماموران پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران برای دستگیری سارقان فراری و کشف محموله یک میلیارد تومانی گوشی تلفن همراه آغاز شد. روز بعد ماموران خودروی مزدا را بدون سرنشین در حاشیه شهر پیدا کردند. در این مرحله ماموران به بازبینی دوربین‌های مداربسته مغازه شاکیان پرداخته و تصاویر ثبت‌شده از سارقان را به‌دست آوردند. زمانی که این تصاویر را به دو برادر که شاکیان پرونده بودند نشان دادند، آنها توانستند تصویر مردی را که پیش از این به عنوان کارگر برایشان کار می‌کرد و چند ماهی بود که تسویه کرده و از مغازه آنها رفته بود، شناسایی کنند.

با کشف این سرنخ، روند رسیدگی به این پرونده وارد مرحله جدیدی شد. بنابراین کارگر سابق مغازه تحت تعقیب قرار گرفت. با گذشت چند ماه از این سرقت، دو روز پیش متهم فراری و دو نفراز دوستانش در مخفیگاهشان شناسایی و دستگیر شدند.این سه نفر دیروز برای ادامه تحقیقات به شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۴ تهران منتقل شدند. آنها در تحقیقات قضایی منکر این سرقت شدند و گفتند نمی‌دانند چه کسی محموله گوشی یک میلیارد تومانی را از مغازه شاکیان دزدیده و اشتباهی دستگیر شده‌اند.

کارگر سابق شاکیان نیز به بازپرس پرونده گفت: من چون کارفرمایم پول مناسبی به من نمی‌داد از مغازه او رفتم و کار آزاد داشتم. کارفرمایم گوشی‌ها را به‌طور قاچاق می‌خرد و بعد هم به قیمت بالاتر می‌فروشد. او دروغ می‌گوید و این سرقت ساختگی را خودش به راه انداخته و از من شکایت کرده است.

متهمان در حالی روانه بازداشتگاه پلیس شده‌اند و تحقیقات از آنها ادامه دارد که بررسی ‌های اولیه پلیس نشان می‌دهد آنها در این سرقت نقش داشته‌اند.

 

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو