کد خبر: 4244

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۲۰ - ۳:۵۴

رجایی: هماهنگی ها برای سفر هاشمی به عربستان در حال انجام است

  شرق پرس: غلامعلی رجایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، درباره هماهنگی‌های سفر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به عربستان اظهار داشت: این ...
سفرهاشمی عربستان

 

رجایی درباره هماهنگی‌های سفر هاشمی رفسنجانی به عربستان اظهار داشت: این سفر دوبخش دارد، بخش اول د عوت و اصرار برآن بوده که انجام شده است، اما ما نیازمند هماهنگی‌های داخلی در این زمینه نیز هستیم.

 

 

شرق پرس: غلامعلی رجایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، درباره هماهنگی‌های سفر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به عربستان اظهار داشت: این سفر دوبخش دارد، بخش اول دعوت و اصرار برآن بوده که انجام شده است، اما ما نیازمند هماهنگی‌های داخلی در این زمینه نیز هستیم.

وی با ابراز امیدواری از انجام این سفر در سال جاری، افزود: پیرامون هماهنگی‌های سیاستی و اجرایی صحبت‌هایی شده، همچنین طرف سعودی چندین بار درخواست خود(چه حج و غیر آن) را تکرار کرده است.

 

سفرهاشمی عربستان

مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سران منطقه همچون “نواز شریف”(نخست‌وزیر پاکستان)نیز در لیست انتظار دیدارهای آیت‌الله هاشمی قرار دارند.

رجایی همچنین تاکید کرد: سفر آیت‌الله هاشمی به عربستان تنها سفر میان کشورها نیست، چراکه بر روی سیاست‌های منطقه، همچون سیاست کشورهای سوریه، عراق و مسئله تکفیری‌ها و سلفی‌ها بحث و بررسی صورت می‌گیرد.

گفتنی است؛ پس از دیدار سفیر جدید عربستان با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که انعکاس وسیعی در رسانه‌های منطقه داشت گزارش‌هایی نیز درباره سفر احتمالی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به ریاض منتشر شد.

پادشاه عربستان پیش‌تر از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دعوت کرده بود به این کشور سفر کند؛ “عبدالرحمن الشهری”، سفیر عربستان در تهران، اول اردیبهشت در دیدار با رفسنجانی گفت: «جناب‌عالی جایگاه ویژه‌ای نزد مسؤولان و مردم عربستان دارید و من ضمن ابلاغ سلام ویژه پادشاه و ولیعهد عربستان یکبار دیگر دعوت امیر از جناب‌عالی برای سفر به عربستان را تجدید می‌کنم و اعلام می‌کنم مردم و مسئولان عربستان منتظر دیدار شما هستند.»

روزنامه السفیر، دوشنبه ۲۲ اردیبهشت بدون ذکر منبع خود گزارش داده بود: رئیس مجمع تشخیص مصلحت با پذیرش دعوت پادشاه عربستان به این کشور سفر خواهد کرد.

این روزنامه از تاریخ احتمالی این سفر اطلاعی نداد اما ابراز امیدواری کرد که سفر رفسنجانی و نزدیکی تهران و ریاض تاثیر مثبتی بر اوضاع لبنان بگذارد.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو