کد خبر: 4954

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۹ - ۷:۲۲

ربیع فلاح: مازندران از منظر ایجاد شغل از استانهای رده آخر کشور است

  به گزارش شرق پرس، ربیع فلاح در سومین جلسه کارگروه اشتغال در سالن اجتماعات معاونت استانداری مازندران، اظهار داشت: مازندران از نظر ...

 

استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران از منظر ایجاد اشتغال جزو استان‌های رده آخر در کشور است، ادامه داد: به‌ویژه در میزان بیکاری دانش‌آموختگان در رده بالا قرار داریم.

 

به گزارش شرق پرس، ربیع فلاح در سومین جلسه کارگروه اشتغال در سالن اجتماعات معاونت استانداری مازندران، اظهار داشت: مازندران از نظر وضعیت اشتغال در موقعیت خاص و حساسی به سر می‌برد.

وی با بیان اینکه مازندران از منظر ایجاد اشتغال جزو استان‌های رده آخر در کشور است، ادامه داد: به‌ویژه در میزان بیکاری دانش‌آموختگان در رده بالا قرار داریم.

فلاح با اشاره به اینکه نیازمند مدیریت جهادی در حوزه اشتغال هستیم، گفت: همه دستگاه‌ها باید دست به دست هم دهند و در زمینه ایجاد اشتغال نباید کوتاهی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه اختصاص اعتبارات به تسهیلات مددجویان کمیته امداد امام خمینی در اولویت قرار گیرد، افزود: بیش از ۴۰۰ هزار هکتار اراضی شیبدار در استان داریم که ایجاد اشتغال در این مراکز نه تنها هزینه چندانی ندارد بلکه اگر هر هکتار یک شغل ایجاد کند، کمک بزرگی به رفع معضل بیکاری در مازندران است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مشاغل خانگی از محورهای مهم برون‌رفت از معضل اشتغال در استان است، ادامه داد: در این موضوع هم باید دقت نظر بیشتری صورت گیرد.

فلاح خاطرنشان کرد: در مقابل سرمایه‌گذارانی که به استان بیایند سر تعظیم فرود می‌آوریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز اظهار داشت: ۳ هزار موسسه فرهنگی و هنری در مازندران فعالیت می‌کنند.

عباسعلی ابراهیمی بیان داشت: سال گذشته از محل تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ ۳ میلیارد تومان برای ۷۰۰ نفر شغل ایجاد کردیم.

به گزارش فارس, وی با اشاره به فعالیت هنرمندان در ۳۲ رشته هنری، تصریح کرد: هنرمندانی که قدرت تولید دارند با کمترین امکانات، به فعالیت می‌پردازند و در سالی که به نام فرهنگ نامگذاری شده باید توجه بیشتری به هنرمندان و اهالی فرهنگ داشته باشیم.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو