کد خبر: 2870

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۸ - ۱۳:۲۸

راه اندازی بیمارستان فرهنگیان در مازندران

  به گزارش شرق پرس، سید علی قاسمی در دیدار فرهنگیان مازندران با نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار کرد: آموزش ...

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به کمبود مراکز درمانی فرهنگیان استان، گفت: بیمارستان فرهنگیان در استان راه اندازی می شود.

 

به گزارش شرق پرس، سید علی قاسمی در دیدار فرهنگیان مازندران با نماینده ولی فقیه در مازندران اظهار کرد: آموزش و پرورش استان دارای ۳۲ اداره آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق است.

وی افزود: هم اکنون ۴۲ هزار معلم فعالیت تدریس ۴۵۰ هزار دانش آموز مازندران را به عهده دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه مازندران دارای ۳۰۰ معلم شهید و هفت هزار ایثارگر است، تصریح کرد: محبت، همدلی و وفاق در آموزش و پرورش مازندران حاکم شده است.

قاسمی با بیان اینکه برنامه محوری رویکرد اصلی آموزش و پرورش استان در برهه کنونی است، افزود: بسترهای لازم برای بهره گیری از توانمندی های نخبگان برای تعالی استان استفاده می شود.

وی با اعلام اینکه تکریم و احترام معلمان اصل اساسی در آموزش و پرورش مازندران است، گفت: کارگروه اقتصاد و فرهنگ در آموزش و پرورش مازندران ایجاد شده و تاکنون ۱۰ جلسه در این راستا برگزار شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه دیدار با خانواده های معلمان شهید و جانباز در هفته معلم پیگیری می شود، افزود: در این هفته یادواره شهدای فرهنگی در سراسر استان برگزار می شود.

قاسمی با اعلام اینکه تجلیل از معلمان نمونه در همه شهرستان ها داریم، گفت: مراسم استانی بزرگداشت هفته معلم، ۱۵ اردیبهشت در اردوگاه شهدای دانش آموزی بادله ساری برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هزار و ۲۷ معلم پیش دبستانی از سال ۸۴ با مصوبه مجلس جذب آموزش و پرورش شدند، گفت: این افراد از چند سال قبل آن بیمه بوده و آموزش و پرورش ۲۷ میلیارد تومان به تامین اجتماعی مازندران بدهکار است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه معلمان استان از حداقل امکانات درمانی برخوردار هستند، افزود: تنها چند مرکز درمانی ویژه فرهنگیان در استان داریم که در تلاش هستیم بیمارستان فرهنگیان مازندران راه اندازی کنیم.

قاسمی با بیان اینکه ۱۰ درصد معلمان شاغل از نبود مسکن رنج می برد، گفت: امیدواریم مسئولان در این زمینه جدیت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش فردا به مازندران سفر می کند و مراسم بزرگداشت معلمان غرب استان در چالوس و نوشهر حضور خواهد یافت./تسنیم

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو