کد خبر: 9938

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ - ۱۰:۱۱

یوسف گران پاشا

راه آهن شمال برای راه اندازی قطار گردشگری در مازندران آماده است

تیتر 3 » به منظور توسعه صنعت گردشگری و توریسم در منطقه سوادکوه، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، به همراه اکیپ همراه از موقعیت های گردشگری موجود در راه آهن شمال بازدید کردند.

یوسف گران پاشا

تیتر ۳: یوسف گران پاشا مدیر کل راه آهن شمال در این بازدید با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری در منطقه بیان کرد: صنعت گردشگری با ویژگی ‌های خاص خود، صنعتی پویا با آینده‌ای روشن تلقی می‌ شود. سرمایه‌ گذاری در این صنعت در تمام کشورهای دارای جاذبه‌ های گردشگری خاصه جهانگردی روبه افزایش است. امروزه جذب گردشگران خارجی به رقابتی در بین نهادهای درگیر در صنعت گردشگری تبدیل شده است زیرا این صنعت نه‌ تنها در پیشبرد اقتصاد ملی و درآمدهای ارزی نقش دارد بلکه صنعتی پاکیزه و عاری از آلودگی و در عین حال ایجاد کننده مشاغل جدید است.

وی افزود: طبیعت زیبای منطقه سوادکوه با خصوصیات اقلیمی و آب و هوایی ویژه، مردمی با فرهنگ و تمدن کهن، آداب و رسوم و سنن باستانی و اماکن بسیار قدیمی با سبک معماری بی ‌نظیر، که در کمتر منطقه ای می ‌توان پیدا کرد نشان می ‌دهد که ظرفیت پذیرش گردشگر در منطقه وجود دارد و به این دلیل باید زیرساخت های مورد نیاز توسط مسئولین در این منطقه ایجاد شود و برای تحقق این امر مهم مشارکت تمامی افراد و مسئولان دست ‌اندرکار مورد نیاز است.

گران پاشا توسعه این صنعت در منطقه را از نظر اقتصادی به عنوان یک منبع تأمین درآمد برای مردم منطقه مهم خواند.

وی از مشخصه های تاریخی،اجتماعی،اقلیمی،مسیر زیبای کوهستانی و فنی راه آهن شمال به عنوان عوامل جذب توریست نام برد و از آمادگی راه آهن برای راه اندازی قطار گردشگری در منطقه خبرداد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو