کد خبر: 14046

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۱ - ۷:۳۹

معاون آموزش و پرورش مازندران :

راه‌اندازی دومین آزمایشگاه هسته‌ای دانش‌آموزی خاورمیانه در مازندران

تیتر 3 » معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران از راه‌اندازی دومین آزمایشگاه پلاسمای هسته‌ای دانش‌آموزی خاورمیانه در این استان خبر داد.

اسفندیار نظری

به گزارش تیتر ۳ به نقل از فارس، اسفندیار نظری امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان چالوس با اعلام اینکه دومین آزمایشگاه هسته‌ای دانش‌آموزی خاورمیانه در شهرستان نکا دایر می‌شود، گفت: تلاش و راه‌اندازی این آزمایشگاه پلاسمای هسته‌ای علمی تحقیقاتی از اقدامات ارزشمند در توسعه علمی و توسعه همه‌جانبه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به روند رو به رشد علوم نوین به‌ویژه انرژی هسته‌ای در کشور، اظهار کرد: با توجه به فرصت مبادلات علمی هسته‌ای با دنیا این طرح می‌تواند آغاز خوبی در راستای توسعه این فن‌آوری ارزشمند در بخش دانش‌آموزی، دانشجویی و تحقیقاتی استان به‌شمار آید.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران با تأکید بر اینکه این آزمایشگاه با هدف ترویج علم پلاسما و هسته‌ای و نخبه‌پروری تأسیس شده است، افزود: آزمایشگاه پلاسمای هسته‌ای که زیر نظر سازمان انرژی اتمی کشور بوده و تمام دستگاه‌های آن ساخت کشور ایران است.

نظری با بیان اینکه پلاسما حالت چهارم ماده است، گفت: با توجه به میان‌رشته‌ای بودن و کاربردهای بسیار زیاد پلاسما در تمامی صنایع همه کشورهای پیشرفته به‌سمت این علم و تکنولوژی در حرکت هستند و آینده بشر بدون وجود این علم غیر ممکن خواهد بود.

به گزارش فارس آزمایشگاه پلاسما کردکوی نخستین آزمایشگاه پلاسما دانش‌آموزی کشور و خاورمیانه است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو