کد خبر: 73837

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۰/۱۰ - ۲۱:۲۸

راهداری مازندران از ۵۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راه‌ها جلوگیری کرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: در دو ماه گذشته بیش از ۷۵۰ مورد تخلف در زمینه ساخت وساز غیرمجاز در حریم راه‌های مازندران توسط راهداران این اداره کل جلوگیری شده است.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران،احمد آفرین محمدزاده با اشاره به اینکه صیانت از حریم راه‌ها به منظور توسعه و حفظ این سرمایه ملی، از وظایف ذاتی عموم مردم است، اظهار داشت: مازندران به دلیل شرایط جغرافیایی و طبیعی خود و  نزدیکی شهرها و روستاهای این استان و به لحاظ تقاضای بی شمار جهت تفکیک اراضی و بازده بودن کاربرها در حاشیه راه‌ها ، اراضی مجاور حریم راه‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

وی افزود: این مهم عاملی شده تا ساخت و سازهایی در این اراضی بدون مجوز از مراکز ذیربط بصورت غیر مجاز صورت پذیرد و از طرفی به دلیل رشد فزاینده ترافیک و تولید خودرو، محورهای استان نیاز اساسی به ارتقای و توسعه و تعریض داشته که این پدیده ناموزون و نامتعارف اثرات بسیار سویی را در سطح محورها ایجاد کرده است.

 

محمدزاده تصریح کرد: از آنجا که حفظ و نگهداری از راه‌های موجود یکی از وظایف ذاتی و اصلی این اداره کل بوده، از این رو با تمام توان و بکارگیری امکانات و تجهیزات خود با توجه به کمبود اعتبارات و منابع مالی مناسب توانسته در این مسیر گام‌های ارزنده ای در جهت ایمن‌سازی و روان‌سازی ترافیک بردارد.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران، اجرای عملیات راهداری را در این استان بسیار حیاتی و مهم برشمرد و افزود: علاوه بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، این اداره کل در دوماه اخیر نیز بیش از ۲۲۰ حکم تخریب برای اینگونه ساخت و سازها گرفته است.

 

محمدزاده گفت: ۳۳۵۰ مورد تابلوهای غیرمجاز و وسایل سد معبر توسط راهداران در حریم راه‌های مازندران جمع آوری شده است.

 
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو