کد خبر: 73446

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ - ۱۳:۳۵

استاندار مازندران در جلسه ستاد برگزاري هفته پژوهش و فناوري مازندران

راهبردها و سیاستهای پژوهشی استان تدوین شود/ یافته های پژوهشی باید در توسعه استان تاثیرگذار باشد

استاندار مازندران در جلسه ستاد برگزاري هفته پژوهش و فناوري مازندران گفت : يافته هاي پژوهشي بايد در توسعه استان تاثيرگذار باشد .

به گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، محمد اسلامی با اشاره به شعار هفته پژوهش امسال با عنوان پژوهش تقاضا محور و تجاری سازی فناوری زیر بنای تولید و اشتغال گفت : برای رونق تولید و افزایش اشتغال همه تلاش کنیم تا زمینه ارتباط صاحبان فن را با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برقرار کنیم .

مقام عالی دولت در استان تاکید کرد : برای ترویج فرهنگ تحقیق و پژوهش نباید به یک هفته بسنده کرد بلکه در طول سال باید به این حوزه توجه جدی شود .

اسلامی ادامه داد : ایجاد یک اتاق فکر با حضور همه نخبگان و صاحبنظران برای رشد و تعالی مازندران یک ضرورت است .

وی خواستار تدوین راهبردها و سیاستهای پژوهشی استان شد و گفت محققان و پژوهشگران هم به رسالت خود برای توسعه پایدار و همه جانبه استان عمل کنند .

استاندار مازندران از اعضای ستاد خواست تا زمینه برگزاری باشکوه هفته پژوهش و فناوری در استان را فراهم کنند و اظهار داشت : برگزاری تورهای پژوهشی ، تشویق و ترغیب فناوران و پژوهشگران و  تجلیل از پژوهشگران برتر و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی در هفته پژوهش اجرایی شود.

در این جلسه که خیریان پور معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری و میرنیا رئیس دانشگاه مازندران نیز حضور داشتند در مورد نحوه برگزاری برنامه های هفته پژوهش در مازندران بحث و تبادل نظر شد و تصمیماتی گرفته شد .

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو