کد خبر: 2865

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۸ - ۱۱:۴۴

راز قتل دو جوان در مزرعه افشا شد

  شرق پرس: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد 5نفر با همدستی یکدیگر این دو را به قتل رسانده و پس از سوزاندن خودروشان، جسد ...

 

تجسس‌های افسران پلیس برای یافتن ۲مرد که برای فروش لوازم یدکی موتورسیکلت به استان لرستان سفرکرده بودند به افشای راز قتل آنها منجر شد.

 

شرق پرس: تحقیقات اولیه نشان می‌دهد ۵نفر با همدستی یکدیگر این دو را به قتل رسانده و پس از سوزاندن خودروشان، جسد آنها را در یک مزرعه گندم دفن کرده‌اند.

اردیبهشت امسال زن جوانی نزد مأموران پلیس یکی از شهرهای استان لرستان رفت و گفت از چند روز قبل شوهر و برادرزاده شوهرش به طرز عجیبی ناپدید شده‌اند.

 این زن که همراه خانواده‌اش ساکن ورامین است به مأموران گفت: «کار شوهرم خرید و فروش قطعات موتورسیکلت بود. او قرار بود با برادرزاده‌اش از ورامین به قم، اراک، بروجرد، خرم آباد، کوهدشت و در نهایت به اهواز برود و اجناسش را بفروشد اما چند روز است از او خبری ندارم. »

این زن ادامه داد: «آخرین‌بار ساعت ۱۲شب اول اردیبهشت با او تماس گرفتم. شوهرم گفت همراه برادرزاده‌اش روبه‌روی پمپ بنزینی در یکی از شهرهای لرستان توقف کرده است اما از آن به بعد جواب تماس‌هایم را نداد. یکی‌دو روز از او بی‌اطلاع بودیم تا اینکه برای پیدا کردنش راهی لرستان شدم. در بین راه چون فکر می‌کردم ممکن است شوهرم تصادف کرده باشد به همه بیمارستان‌ها سر زدم اما فایده‌ای نداشت حالا نمی‌دانم چه بلایی بر سر او و برادرزاده‌اش آمده است.»

با اطلاعاتی که این زن در اختیار پلیس گذاشت تحقیقات برای یافتن ۲مرد گمشده آغاز شد. بررسی‌ها نشان می‌داد مرد فروشنده از یکی از مشتریانش به نام امیر ۸میلیون تومان طلبکار بود و تحقیقات بیشتر در این رابطه معلوم کرد امیر آخرین تماس‌ها را با مرد ناپدیدشده داشت. همچنین فاش شد امیر از افراد سابقه داری است که از سال ۸۹توسط مأموران پلیس آگاهی کرج تحت تعقیب قرار داشت. همین موضوع می‌توانست سرنخ خوبی برای یافتن ۲مرد گمشده باشد.

درحالی‌که تحقیقات برای شناسایی محل زندگی امیر ادامه داشت، خودروی وانت مرد ناپدیدشده در اطراف شهر در حالی کشف شد که به‌طور کامل سوخته بود. این موضوع ماجرای ناپدیدشدن مرد فروشنده و برادرزاده‌اش را پیچیده‌تر می‌کرد. در چنین شرایطی ۵نفر از کسانی که امیر را می‌شناختند و با او در ارتباط بودند به‌عنوان مظنون دستگیر شدند که در بازرسی از خانه یکی از آنها قطعات موتورسیکلت، پتو و گاز پیک نیکی کشف شد.

در این میان مادر امیر نیز تحت بازجویی قرار گرفت و به پلیس گفت: «چند روز قبل پسرم سراسیمه به خانه آمد. او شانه‌اش سوخته و خیلی ترسیده بود.» وقتی مأموران خانه امیر را بار دیگر بازرسی کردند معلوم شد فرش‌های خانه شسته شده است. مادر متهم در توضیح این ماجرا گفت: «همان روز وقتی به خانه آمدم چند لکه خون روی فرش‌ها دیدم. برای همین فرش‌ها را شستم.»

در چنین شرایطی تحقیقات مأموران با دامنه وسیع‌تر ادامه یافت تا اینکه در یک مزرعه گندم در حاشیه‌شهر یک تخته فرش قرمز رنگ کشف شد. وقتی مأموران اطراف فرش را بررسی کردند معلوم شد خاک آنجا به‌تازگی جابه‌جا شده و ممکن است ۲مرد ناپدید‌شده در این محل دفن شده باشند.

زمانی که مأموران زمین را حفر کردند با جنازه ۲مرد مفقودشده روبه‌رو شدند. قربانیان از ناحیه سر و صورت به‌شدت آسیب‌دیده بودند و بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد اصابت ضربات جسم سخت به سرشان علت اصلی مرگ‌شان است.

در همین حال سرهنگ قدرت‌الله دالوند رئیس پلیس آگاهی استان لرستان به همشهری گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقدار زیادی لوازم یدکی موتورسیکلت مسروقه همراه با مبلغ زیادی پول نقد کشف شد.

وی همچنین از اعتراف متهمان به ارتکاب جنایت خبر داد و گفت: هم‌اکنون متهمان این پرونده در بازداشت به‌سرمی‌برند و تحقیقات از آنان برای روشن شدن زوایای پنهان این جنایت ادامه دارد./همشهری

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو