کد خبر: 14580

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ - ۲۱:۴۳

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان : علی مطهری نجس است ! / واکنش مطهری

تیتر 3 » این روحانی خطاب به علی مطهری نوشت : اگر چنانچه در شرایطی قرار گیرم که به شما دستی بدهم حتما پس از آن دستان خود را خواهم شست

به گزارش تیتر ۳ » حجت الاسلام و المسلمین احمدرضا احمدی دانش آموخته حوزه علمیه قم و عضو هیات علمی دانشگاه در یادداشتی خطاب به علی مطهری نوشت:

آقای مطهری! تا صدای شما را نشنیده بودم که به امام هشتم (علیه السلام) اهانت کرده اید باورم نمی شد و گمان می کردم که شاید موضوع سیاسی است اما وقتی خود صدای شما را گوش کرده و اهانت شما به آن امام معصوم را شنیدم که به ساحت مقدسش هتاکی کرده و گفته اید که “” اگر امام رضا زنده بود در کنسرت موسیقی شرکت می کرد “” و تعدادی از مخاطبان برای شما کف زده و تشویق تان نمودند .یقین کردم که شما چنین سخن سخیفی را گفته اید .

وی در ادامه نوشت :  تعجب من از سکوت عالمان و مراجع تقلید در برابر این گفته های نابخشودنی است و من که خود از طلاب دانش آموخته حوزه مقدسه قم هستم اگر چنانچه در شرایطی قرار گیرم که به شما دستی بدهم حتما پس از آن دستان خود را خواهم شست زیرا مبتنی بر مبانی فقهی و کلامی ، شما را بعد از این اهانت به معصوم (اگر در مقامی نباشم که شما را مستحق اعدام بدانم که این مقام در حاکم شرع منحصر است) اما قطعا نجس می دانم . مگر توبه کنید .

به گزارش تیتر ۳ » علی مطهری در پاسخ به رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان که او را “نجس” خوانده بود، در صفحه اینستاگرامش چنین نوشت:

 

پاسخ اینجانب به رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان

 

جناب آقای احمدرضا احمدی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان

با اهداء سلام، نامه‌تان به خودم را خواندم. از این که فردی مانند شما ملبس به لباس روحانیت است و خود را دانش آموخته حوزه علمیه قم و عضو هیئت علمی دانشگاه می‌داند متأسف شدم. لازم است نکاتی را به عرض برسانم:

۱٫ نوشته‌اید «بعد از دو جریان تروریسم و ماتریالیسم که به اندیشه زلال آیت‌الله مطهری آسیب زده‌اند من به این اندیشه آسیب زده‌ام» در حالی که برعکس است، استاد مطهری به ماتریالیسم و تروریسم آسیب وارد کرد نه آنها به اندیشه ایشان، و قضاوت این که من آسیب زده‌ام یا نه با مردم است و ظاهراً این هم مانند مورد اول برعکس است.

۲٫ از محتوای نامه شما آشکار است که از اندیشه آن بزرگمرد آگاهی کافی ندارید و صرفا خواسته‌اید از نام ایشان به عنوان یک ابزار استفاده کنید.

۳٫ سخن از اهانت به امام رضا علیه‌السلام به میان آورده‌اید. آیا بیان مشروع بودن و احتمال شرکت حتی معصوم در برنامه‌ای که مثلا یک شعر عرفانی حافظ را با نوای خوش بخوانند، اهانت به ساحت معصوم است؟ اشکال شما این است که امام معصوم را در پشت ابرها تصور می‌کنید نه الگو و نمونه و قابل پیروی که ما باید خود را مانند او بسازیم. در واقع خودتان پاسخ خود را داده‌اید، زیرا گله کرده‌اید که چرا مراجع تقلید بنده را تکفیر نکرده‌اند؟ پاسخ این است: به این دلیل که آنها مرجع تقلید و اسلام‌شناس‌اند، اگر بنا بود مانند شما باشند که دیگر مرجع نبودند.

۴٫ نوشته‌اید که دستان خود را پس از مصافحه با من خواهید شست چون بنده را نجس می‌دانید. خیالتان را راحت کنم که من اصلا با فردی مانند شما مصافحه نخواهم کرد تا نیاز به شستن دستهایتان باشد،‌ بهتر است روح و روانتان را از حقدها و کینه‌ها و هواهای نفسانی بشویید.

۵٫ گفته‌اید اگر امام(ره) بود حکمی شبیه حکم آن بانویی که در مقایسه با حضرت زهرا(س) گفته بود الگوی من اوشین است، ‌درباره من صادر می‌کرد. یقین دارم که برعکس است، اگر امام با این سخنان شما مواجه می‌شد و اظهارنظر را لازم می‌دید، قطعا جناب‌عالی را به خاطر عوام‌فریبی و استفاده ابزاری از مقدسات توبیخ می‌کرد.

 

گفته‌اید «اگر در مقامی نباشم که شما را مستحق اعدام بدانم قطعا نجس می‌دانم». این سخن شما آن مثل معروف را تداعی می‌کند که خدا فلان حیوان را شناخت که به او شاخ نداد. خوشحالم که حاکم شرع نیستید و الا اکثر مردم را تکفیر و اعدام می‌کردید. روحیه شما با گروه تکفیری صهیونیستی داعش سازگار است، خوب است به جای ماندن در استان گلستان به کمک آنها در موصل بشتابید که برادران شما در آنجا سخت در خطرند.

 

۹۵/۹/۴

علی مطهری

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1302

کل نظرات :5

 • زهرا

  تاریخ : ۵ - آذر - ۱۳۹۵

  واقعا دم حاج آقا گرم
  چقدر خوب گفته. تمام مسئولان باید این بینش رو داشته باشن. واقعا که. سایرین از ترس از دست دادن قدرت تو لاک فرو رفتن و اهانت به امام رضا رو نادیده و نشنیده گرفتن. واقعا که جای تاسف داره برای این جیره خوار پدر . از پدر فقط فامیلی رو یدک میکشه و هیچ بویی از شعور و ادب نبرده و حیوان صفت عمل میکنه.


  پاسخ دادن

  • زهرا

   تاریخ : ۵ - آذر - ۱۳۹۵

   شما هم بهتره اصل خبر رو با رجوع به احکام شرعی بگذارید. من متن اصلی ایشان رو خوندم. ایشان با ضمیمه کردن احکام گفتن شخص موهن به ائمه نجس هست. نه اینکه شما تیتر رو با نجاست شخص ایشان شروع کردید. نامه موهن این خدا نترس رو هم خوندم. چقدر با الفاظ بد تمامی صفات مرتبط با خودش رو به این شخص نسبت داده. واقعا شرمش باد. فقط باید بگم متاسفم برای این وجود دوروی منافق. روزی با احمدی نژاد و روزی بر احمدی نژاد. روزی با ولایت و روزی پشت بر ایشان. به خاطر پست و مقام. عقده در ایشان موج میزنه. خدا هدایتمان کنه


   پاسخ دادن

  • پاسخ

   تاریخ : ۵ - آذر - ۱۳۹۵

   زهرا خانوم چرا مسئولین شما به فکر املاک نجومی و اختلاسای نجومی و دکل گمشده و …. نیستن، شما شجاعت رو توی این میبنی که یه نماینده ی تنها رو هدف فحاشی قرار بدن؟ این کارو که یه آدم الکی مثل خودتم داره انجام میده نیازی به شجاع بودن نیست. شما با این ادبیات قشنگت مشخصه از چه خانواده و سطح فرهنگی هستی، برو توبه کن تا خدا از این وضعیت فلاکتبار که خودت میدونی نجاتت بده


   پاسخ دادن

 • حسین

  تاریخ : ۵ - آذر - ۱۳۹۵

  واقعا دیگه جای این روحانیون تند رو در کشور نیست
  خیلی خوب گفتی علی آقا اینا داعش هستند با افکار داعشی و تروریستی و تکفیری
  سخنرانی شما رو هم لغو کردند اگه خود امام بود واقعا اینارو پرت میکرد بیرون


  پاسخ دادن

 • ساده

  تاریخ : ۵ - آذر - ۱۳۹۵

  خانم زهرا کی روزی بااحمدی نژاد و روزی بر اوبوده؟؟؟ همینجوری فقط دهان مبارک رو باز میکنید که حرفی زده باشید، مطهری کی بااحمدی نژاد بوده که کسی خبر نداره؟!!!! اتفاقا این مثال شما دقیقا صفت بارز دوستانتونه که به خاطرشون اینطور برآشفته شدید و قطع دارم شخص شماهم روزی برای احمدی نژاد یقه می دریدید!!! جیره خوار پدر؟؟؟ بازم که برعکس فرمودید، اگه مطهری جیره خوار بود الان هر ننه قمری همچون شما جرات نداشت چاک دهان رو باز کنه و هرچی شایسته ی خودشه به ایشون نسبت بده، ضمنا شجاعت این نیست که مطابق میل جریان حاکم خودشیرینی کنید شجاعت یعنی یک نماینده برخلاف جهت آب و در راستای وظایف نمایندگی حرکت کنه. باری این کار شماهم که خودتون کامنت میذارید و خودتون ریپلای میکنید من رو هم یاد ضرب المثلی انداخت….


  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو