کد خبر: 5037

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۱۲ - ۱۲:۴۳

رئیس دامپزشکی بهشهر: ۳۰ قصاب خاطی به دادگاه فراخوانده شدند

  به گزارش شرق پرس,  رئيس شبكه دامپزشكي بهشهر بعدازظهر پنج شنبه در جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي در سالن اجتماعات ...

 

هایده باقری گفت: ۳۰ قصاب خاطی در بهشهر به دادگاه معرفی و حکم قانونی برای آنان صادر شده است.

 

به گزارش شرق پرس,  رئیس شبکه دامپزشکی بهشهر بعدازظهر پنج شنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سالن اجتماعات فرمانداری بهشهر افزود: حبس یک ماهه، حبس تعزیری و جریمه نقدی از جمله رای دادگاه در برخورد با قصابان خاطی در بهشهر بوده است که متاسفانه علی رغم اجرای این احکام، همچنان شاهد تخلف در این صنف هستیم.

باقری اضافه کرد: قصابان نکا و گلوگاه با ذبح در جویبار مشکلی ندارند اما متاسفانه برخی قصابان بهشهر از ذبح دام در دام شهر جویبار ممانعت کرده و سرباز زده اند که نمی توان سلامت ۱۸۰ هزار نفر جمعیت  را فدای منافع ۵۰ قصاب شهرستان کنیم و لذا باید مسئولان با تمام توان در این رابطه و ملزم کردن قصابان به ذبح بهداشتی و سالم و قانونی و رعایت ذبح بهداشتی وارد شوند.

رییس شبکه دامپزشکی بهشهر ادامه داد: متاسفانه برخی از قصابان سطح شهرستان بدون دارا بودن پروانه کسب فعالیت دارند و  اصناف نیز برای تمدید پروانه کسب از دامپزشکی استعلام نمی کند که در صورت استعلام ما قصابان خاطی را معرفی از ارائه پروانه کسب و تمدید آن جلوگیری می شود.

وی از ضبط ۴۰ کیلوگرم گوشت فاسد در یکی از قصابی های بهشهرخبر داد و گفت: متاسفانه همخوانی نداشتن جرم با جریمه، موجب فعالیت مجدد این متخلفان و از سر گرفتن عرضه گوشت های آلوده و فاسد می شود که در جهت برخورد با متخلفان در حوزه قصابی ها با شدت وارد شده ایم و امیدواریم که اصناف نیز در این رابطه و در جهت رسیدن به اهداف کمک کار ما باشد.

به گزارش مهر, باقری گفت: استعلام از دامپزشکی توسط اصناف و شناسایی قصابان متخلف از جمله مسائلی است که باید مورد توجه باشد ضمن اینکه بازدیدهای مختلف در این رابطه توسط دامپزشکی انجام می شود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو