کد خبر: 3228

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۱۷ - ۹:۵۹

رئیس جمهور در ایلام: روابط ما با دنیا و به ویژه همسایگانمان از همیشه بهتر است

به گزارش شرق پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران رئیس جمهور در جمع مردم ایلام افزود: شما در سال گذشته برای اجرای تدبیر ...

 

رئیس‌جمهور گفت: شما همه غیور مردان کرد و لر و لک و عرب و همه عشایر و اقوام همه عشایر و اقوام و مردمانی که متحد برادرانه دست به دست هم دادید دیروز برای دفاع از ایران عزیز و امروز برای آبادانی این سرزمین تلاش کردید.

به گزارش شرق پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران رئیس جمهور در جمع مردم ایلام افزود: شما در سال گذشته برای اجرای تدبیر مقام معظم رهبری و برای سربلندی ایران عزیز اعتنایی به تبلیغات مسموم دشمنان نکردید، پای صندوق آرا شتافتید و حماسه سیاسی بزرگ را آفریدید.

امروز روابط ما با دنیا و به ویژه با همسایگانمان از همیشه بهتر است

دکتر روحانی تصریح کرد: امروز ما همه پیروزی‌ها و موفقیت‌هایمان از ناحیه حضور، مقاومت و ایستادگی شماست، در جبهه خارجی، ایران امروز موفق و سرفراز است، در جبهه خارجی امروز روابط مان با دنیا و به ویژه با همسایگانمان از همیشه و همیشه بهتر است.

وی افزود: ما با عراق، کشور همسایه، دوست و برادرمان رابطه مان روز به روز نزدیک‌تر و صمیمی‌تر خواهد شد، کشوری که در کنار ایلام عزیز شما قرار دارد، با همه همسایگان روابط ما گسترش خواهد یافت، با دنیای غرب و شرق و آنهایی که دربرابر حقوق ملت ایران، عظمت این سرزمین، رشد و شکوفایی ایران سرفرود بیاورند و قصد دوستی داشته باشند ما هم به سمت آنها دست صمیمت را دراز می‌کنیم.

طرح‌ها و برنامه‌های آبادانی این استان را از یاد نخواهیم برد

رئیس‌جمهور گفت: مسیر ما با دنیا مسیر تعامل، مسیر دوستی در چارچوب عزت و حکمت و مصلحت است، خادم شما در طول خدمتش طرح‌ها و برنامه‌های آبادانی این استان را از یاد نخواهد برد،  محبت شما را دولت خدمتگذار با برنامه و اجرای برنامه‌ها پاسخ مناسب خواهد داد.

دکتر روحانی اظهارداشت: مردم عزیز ایلام! ایران در مسیر پیشرفت و تعالی و توسعه است، این ادعا نیست، شما به حول و قوه الهی روز به روز شاهد خواهید بود که با همت شما ، با فداکاری شما و با اتحاد شما ما شاهد ایرانی آبادتر، سرافرازتر و شکوهمندتر در منطقه و در جهان خواهیم بود.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ما در پناه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و به ویژه مولایمان امیرالمومنین علی (ع) که ماه رجب به نام اوست و به میلادش و به قدومش افتخار می‌کنیم و در پناه الطافش، راه توسعه کشور را ادامه خواهیم داد.

بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام تا پایان سال آینده آماده بهره‌برداری می‌شود

دکتر روحانی گفت: ما در مرحله دوم یارانه‌ها قدم بلندی را در راه سلامت، بهداشت و درمان مردم عزیز کشورمان برداشته‌ایم و این قدم‌ها را ادامه خواهیم داد، ما مراکز بهداشتی و درمانی این استان را امسال و سال آینده به حول قوه الهی تجهیز خواهیم کرد.

وی افزود: ما بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام را ان شاءالله تا پایان سال آینده آماده بهره‌برداری خواهیم کرد، ما در نظام بهداشت و درمان و سلامت تلاشمان را ادامه خواهیم داد تا مردم با هزینه کمتری به سلامت مورد نظر خودشان دست یابند، ما در مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به محیط زیست رسیدگی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ایلام شما از مشکل ریزگردها در رنج است، با کمک دولت عراق قرار است که برای ساماندهی و سالم‌سازی محیط زیست قدم‌های لازم را امسال و سال آینده و تا پایان این دولت برداریم.

نخواهیم گذاشت زیبایی‌های این منطقه از دست برود

رئیس‌جمهور تاکید کرد: جلسه اخیر هیئت‌دولت به جنگل‌های زاگرس و ایلامی که عروس زاگرس است و مشکلاتی که برای جنگل پیش آمده است پرداخت، اقداماتی در این زمینه آغاز شده است و من امروز عصر از طرح‌های بهسازی جنگل بازدید خواهم کرد.

دکتر روحانی ادامه داد: ما برای احیای جنگل‌های بلوط این استان عزیز اقدام خواهیم کرد، نخواهیم گذاشت زیبایی‌های این منطقه که موجب شکوه منطقه و شکوه ایران عزیز است از دست ما برود. ایلام سرزمین گردشگری است؛ هم برای گردشگران داخل و هم گردشگران خارج.

وی ادامه داد: در مسیر خیابان که می‌آمدم خیلی از شعارهای مردم اشتغال بود و از بیکاری گله داشتند.

دکتر روحانی گفت: امسال تلاش دولت در مرحله اول و در راس آن برای اجرای اقتصاد مقاومتی، رونق اقتصادی و اشتغال برای جوانان عزیز، پسران غیور، دانشجویان عزیز و هم برای بانوان و دختران عزیز این سرزمین خواهد بود.

رئیس قوه مجریه ادامه داد: در سال‌های اولیه یعنی امسال و سه سال پیش رو در دولت تدبیر و امید تلاش ما این است که ایلام از لحاظ آبیاری و کشاورزی معضلاتش حل و فصل شود.

قول به مردم برای اجرای آبیاری مدرن اراضی کشاورزی

وی تصریح کرد: در اینجا به شما مردم عزیز قول می‌دهم که برای اجرای آبیاری مدرن برای ۵۰ هزار هکتار اراضی استان ایلام مخصوصا در منطقه جنوب دشت عباس و منطقه دهلران، ۵۰ هزار هکتار آبیاری مدرن و برای اجرای سامانه گرمسیری که به بخش‌های دیگر ایلام مربوط می‌شود طرح ۵۰ هزار هکتار ان شاءالله ظرف سه سال و طرح سامانه گرمسیری ظرف ۴ سال اجرایی و عملیاتی شود که این قدم اول برای آبادانی استان عزیز ایلام است و مرحله دوم، صنعتی‌شدن این استان خواهد بود.

دکتر روحانی اظهارداشت: طرح‌های مهمی برای سامان‌دهی گاز و پتروشیمی و همچنین برای گازهایی که امروز در حال سوختن است جمع‌آوری و به طرح‌های پتروشیمی تبدیل خواهد شد البته در همین راستا عصر امروز یک بخش از پتروشیمی ایلام افتتاح خواهد شد.

وی افزود: طرح‌های دیگر در زمینه گاز و پتروشیمی ظرف سال‌های پیش رو جزء طرح‌های مورد نظر خواهد بود، سدهای در حال تکمیل استان از جمله سد کنگیر، عینه خشک و فته در سال ۹۳ و نیمه ۹۴ تکمیل خواهند شد، همچنین جاده‌هایی که در این استان باید بهسازی شود مخصوصا گردنه قلاجه که مورد توجه مردم است امسال و تا نیمه سال ۹۴  عملیاتی خواهد شد.

دکتر روحانی اضافه کرد: جاده صالح آباد به مهران تا پایان همین امسال و جاده مهران تا مرز تا نیمه سال ۹۴ عملیاتی می‌شوند.

رئیس‌‌جمهور بیان کرد: بازارچه‌های مرزی استان مورد توجه قرار خواهد گرفت؛ مخصوصا سه بازارچه مرزی برای اینکه وضع تجاری مردم و اشتغال مردم در مسیری قرار گیرد که بیکاری‌ها کاهش پیدا کند.

بررسی تبدیل مهران به منطقه آزاد

وی اظهارداشت: مهران عزیز هم مورد توجه قرار خواهد گرفت، ما در دولت تبدیل مهران به منطقه آزاد را بررسی خواهیم کرد، طرح‌های تجاری، طرح‌های گردشگری و سدهایی که از آنها نام بردم، همچنین رسیدگی به جنگل‌های این استان، مسئله کشاورزی و آبیاری مدرن که گفتم هم در ۵۰ هزار هکتار و هم در ۳۸ هزار هکتار ان شاءالله ظرف امسال و سال‌های آینده مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی گفت: استان عزیز ایلام با تلاش شما مردم و اجرای پروژه‌های عمرانی شاهد پیشرفت و آبادانی و تحولات مثبت خواهد بود.

رئیس‌جمهور افزود: همچنین برای رفت و آمد و توسعه با کشور همسایه عراق و مسیر زوّار در مهران ما شاهد پیشرفت ، اشتغال و تجارت برای مردم عزیز، غیور ، فداکار و وطن‌دوست ایلام خواهیم بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تردیدی نداشته باشید که دولت همه توان خود را برای اجرای همه پروژه‌های توسعه و از جمله ارتقای برخی از بخش‌ها به شهرستان به کار خواهد گرفت.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو