کد خبر: 13944

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۸ - ۹:۰۸

رأی مجلس نمایندگان آمریکا به منع فروش هواپیماهای مسافربری به ایران

تیتر 3 » مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب قانونی رأی داد که فروش هواپیماهای مسافربری تجاری به ایران را ممنوع می کند.

ایرباس
به گزارش تیتر ۳ به نقل از آسوشیتدپرس، مجلس نمایندگان آمریکا که کنترل آن در دست جمهوری‌خواهان است، امروز (پنج‌شنبه)، به تصویب قانونی رأی داد که فروش هواپیماهای مسافربری تجاری به ایران را ممنوع می کند.
اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در این رأی‌گیری با ۲۴۳ رای موافق در برابر ۱۷۴ رای مخالف، طرح مذکور را تصویب کردند که بر اساس آن، وزارت خزانه‌داری آمریکا از صدور مجوز لازم برای بانک های آمریکایی جهت تکمیل تراکنش های مالی (مربوط به فروش هواپیماهای تجاری به ایران) منع خواهد شد.
این اقدام مجلس نمایندگان آمریکا، در مخالفت با تصمیم دولت «باراک اوباما،» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا، مبنی بر صدور مجوز برای شرکت های بوئینگ و ایرباس جهت فروش هواپیما به ایران است. ارزش موافقت‌نامه های پیشنهادی در خصوص فروش هواپیماهای تجاری به ایران، که می تواند تا ۱۹۰ فروند هواپیما را شامل شود، بالغ بر چندین میلیارد دلار است.
بدین ترتیب، جمهوری‌خواهان آمریکا با فروش هواپیما به کشوری که به ادعای آنها، بر خلاف قطعنامه‌های سازمان ملل متحد در خصوص آزمایش موشک‌های بالستیک عمل کرده است، مخالفت کردند.
توافق هسته ای ایران با کشورهای پنج بعلاوه یک، به طور خاص شرایط خرید این هواپیماها و قطعات یدکی را برای ایران فراهم کرده بود.
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو