کد خبر: 9792

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ - ۱۰:۰۲

سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران

انتقاد نمایندگان مازندران از وضعیت پسماند و طرح انتقال آب خزر

تیتر 3 » نمایندگان استان مازندران در دیدار با ابتکار رئیس سازمان محیط زیست از وضعیت پسماند در استان و اجرای طرح انتقال آب دریای خزر انتقاد کردند.

انتقال آب خزر

به گزارش تیتر ۳ شامگاه دوشنبه ۱۲مهر اعضای مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی در ادامه سلسله ملاقات های ملی به دیدار معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست رفتند تا دغدغه های زیستی محیطی استان خود را با مقام عالی حفاظت محیط زیست کشور در میان بگذارند.

حسین نیازآذری سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران درباره این دیدار گفت: همکاران مجمع در تمامی حوزه های مرتبط با محیط زیست با یکدیگر اشتراک نظر دارند چرا معضل زباله مشکل ملی کلان شهر مازندران است و تلاش برای مدیریت پسماند از دغدغه های اساسی نمایندگان استان به شمار می رود.

نیازآذری افزود: در این دیدار از معاون رییس جمهور خواستیم که معضل زباله مازندران را مسئله ای ملی تلقی کرده و برای مدیریت پسماند، هیات دولت و شخص رییس جمهوری ورود کرده و اعتبارات مکفی برای بازیافت زباله اختصاص دهند و از اینکه تعهدات و مصوبات دولت درباره مدیریت پسماند استان اجرایی نمی شود انتقاد شد.

عضو هیات رییسه مجمع نمایندگان استان مخاطرات زیست محیطی جریان انتقال آب دریای مازندران به سمنان را از دیگر موضوعات جدی این نشست برشمرد و گفت: مراتب اعتراض شدید سمن ها، نخبگان، تشکل های زیست محیطی و شبکه های اجتماعی استان را به رییس سازمان محیط زیست منتقل کردیم و مخالفت جدی افکار عمومی را دراین خصوص گوشزد کردیم.

نیازآذری خاطر نشان کرد: در این جلسه معاون رییس جمهور متعهد شد از منافع زیست محیطی استان مازندران دفاع کند و دغدغه های فعالان محیط زیست را در قبال طرح انتقال آب دریای خزر مدنظر قرار دهد و همسو با دوستداران محیط زیست مخالف جریان انتقال آب دریای خزر باشد.

سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران تبادل نظر و سیاستگذاری برای استقرار صنایع سازگار با محیط زیست را از دیگر مباحث این نشست عنوان و تصریح کرد: نمایندگان مازندران از سازمان محیط زیست خواستند سرمایه گذاران و کارآفرینان را در اجرای طرح های توسعه همراهی کند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو